За проєкт закону проголосував 291 народний депутат.
У середу, 18 грудня, депутати остаточно скасували свою недоторканність. За проєкт закону проголосував 291 народний депутат. Попри це половина сесійної зали вважає, що у законі чимало лазівок, які монобільшість залишила для себе, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Прокинулися удосвіта і задовго до початку робочого дня вже стояли під дверима. Щойно охорона відчиняє залу, депутати від "Слуг народу" заходять і блокують президію. У цей час лідери фракції збираються на нараду до голови Верховної Ради. За годину стає зрозуміло, що компроміс знайдено, блокування можна згортати.
Розблокована Рада береться до роботи. Депутатську недоторканність, яку вже записали до Конституції, необхідно узгодити із кримінальним кодексом. І знов - суперечка. Слуги народу наполягають - правом відкривати провадження проти депутата слід наділити лише генерального прокурора, який нестиме за це політичну відповідальність.
"Всіх підряд будуть тягати депутатів будуть тягати по допитах і проводити в них слідчі дії. Або з іншого боку - нікого не будуть розслідувати. То тоді ми будемо знати, на кого показувати пальцем, вибачте за непарламентський вислів, або навпаки - звинувачувати у бездіяльності", - каже депутатка Слуги народу Галина Янченко.
В опозиції вважають, що Генпрокурор, якого призначає і знімає з посади Верховна Рада за поданням президента не самостійна фігура. "Якщо ви вже так боїтеся, що проти вас будуть відкривати кримінальне провадження тоннами, давайте обмежимо це коло осіб, які можуть відкривати кримінальне провадження, до тих, хто буде розслідувати: чотири органи – це Генпрокуратура, НАБУ, САП і ДБР. Політична залежність, а повинна бути політично незалежна процедура", - каже нардепка "Голосу" Олександра Устінова.
Зрештою, проголосували так, як хотіла монобільшість. Що буде на практиці, стане зрозуміло рівно за два тижні. Від 1 січня 2020 року депутатська недоторканність припиняє діяти.
Продаж сільськогосподарської землі розглядатимуть за повною процедурою, а це 4,5 тисячі правок і місяці роботи.
Водночас депутатська слідча група вивчатиме, хто влаштував бійню під Радою напередодні. На відео сутичок найактивніші неповнолітні представники Національного корпусу. Вони кидають шматки бруківки і залізні решітки у правоохоронців. Лідерка Батьківщини Юлія Тимошенка запевняє, що насправді поліція на замовлення офісу президента лупцювала мирний мітинг аграріїв.
"Грубо, жорстоко, цинічно побили людей представники силових структур. Били жінок, навіть дітей", - заявила лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.
Своєю чергою, у фракції "Слуги народу" аграріїв на мітингу не побачили. "Не побачив жодного аграрія. бачив спортсменів, школу карате Ірпіня, миколаївські афганці. Де аграрії? Що трапляється? Може всі хочуть стати аграріями в цій країні", - каже Давид Арахамія.
Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко.