Депутати виключили скандальну "тютюнову правку" із законопроєкту про єдиний рахунок для сплати податків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Законопроєкт був ухвалений парламентом, однак президент наклав вето і не підписав його.

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про запровадження єдиного рахунку для сплати податків №1049 із пропозиціями президента, виключивши звідти скандальну "тютюнову поправку".

За це рішення проголосували 279 депутатів.

Основною метою закону є спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового. Закон передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Відповідний законопроєкт нардепи ухвалили ще в жовтні 2019 року, однак президент України Володимир Зеленський у лютому 2020 року наклав вето на документ і вніс пропозиції про скасування скандальної "тютюнової поправки". Згідно з нею для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами встановлюватиметься фіксована маржа на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.  Цю поправку внесли депутати Олександр Дубінський та Олександр Юрченко.

Згодом Рада намагалася постановою скасувати рішення про ухвалення його у другому читанні, проте голосів не вистачило. У відповідь тютюнові компанії почали говорити про згортання бізнесу. Через це Зеленський навіть провів зустріч із очільниками тютюнових компаній в Україні, а НАБУ навіть порушило справу проти народних депутатів від "Слуги народу" Олександра Дубінського, Андрія Холодова та Олександра Юрченка.

Відео Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

За рішенням Антимонопольного комітету за монополію вони мають сплатити 6,5 мільярдів гривень. На ринку одразу заговорили про те, що чималий штраф вплине на вартість сигарет у роздрібній торгівлі.  

Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Вибір редакції