Про бізнес в РФ, зловживання владою та підкуп: нардепи вимагають пояснень від Порошенка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Про бізнес в РФ, зловживання владою та підкуп: нардепи вимагають пояснень від Порошенка

Reuters

Нардепи написали звернення, в якому вимагають у президента дати відповіді на низку запитань.

Понад 40 депутатів Верховної Ради України підтримали звернення до президента Петра Порошенка. Нардепи вимагають від президента публічної відповіді щодо низки питань, зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії.

Лист-звернення опублікував на своїй сторінці у Facebook позафракційний нардеп Віктор Чумак, який балотуватиметься на посаду президента на виборах у 2019 році.

В документі йдеться, що Порошенко має "публічно роз’яснити всі факти, які були оприлюднені українськими та іноземними ЗМІ та мають ознаки злочину".

Також Петра Порошенка просять спростувати чи підтвердити наявність не задекларованого майна, виведеного в офшори та не задекларованого зернового та крохмального бізнесу в Російській Федерації.

Окрім цього в нього запитали про впровадження схеми "Роттердам+",  "яка внаслідок закупівлі вугілля за завищеними цінами призвела до підвищення тарифів на комунальні послуги та збагатила олігарха Ріната Ахметова". Також нардепи вимагають дати відкриту відповідь на запитання, чи дійсно він здійснював підкуп народних депутатів, а за реєстрацію кандидатом до Верховної Ради Олександра Онищенка отримав хабар у 6 мільйонів доларів.

У листі-зверненні йдеться, що відповіді президент повинен надати під час прес-конференції або відкритої зустрічі в присутності ЗМІ.

"Разом з Кримінальним кодексом, який я подарував президенту, я передав йому особисто в руки лист, який підписали 40 нардепів, в тому числі найрейтинговіший кандидат у президенти, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, керівники фракції "Самопоміч" та багато інших", – написав в соцмережі Чумак.

Нагадаємо, що у червні 2017 року була повністю завершена консервація Липецької фабрики Roshen. Як повідомлялося , процес відбувався в три етапи. У квітні минулого року були законсервовані всі виробничі лінії, в травні – системи холодо- і теплопостачання, а в червні – блок очисних споруд, котельні та водозабори.

Зазначимо, корпорація належить президенту України Петру Порошенку, який на час президентства передав свою частку (85%) у так званий сліпий траст під управлінням інвестиційного банку Rothschild. Решта акцій Roshen належать генеральному директору корпорації В'ячеславу Москалевському (13%) і чотирьом менеджерам корпорації (по 0,5%).

Наступна публікація