Депутати вже вивчають розклади на президентських виборах: опозиція мріє, ПР діє

Депутати вже вивчають розклади на президентських виборах: опозиція мріє, ПР діє

У Верховній Раді включаться в президентські вибори / Фото: УНІАН

Верховна Рада в 2013 році буде працювати в умовах президентської кампанії.

Нова парламентська більшість, яка складається з фракції Партії регіонів, комуністів і позафракційних депутатів, ймовірно, пропрацює до кінця 2013 року.

Як пише "Комерсант-Україна", більшість нардепів не очікує стабільної роботи Ради, як у попередньому скликанні.

"Всі самовисуванці, які пройшли в парламент - спритні хлопці і свою долю навряд чи комусь довірять. За кожне голосування вони будуть вибивати фінансові преференції для свого округу",- заявив народний депутат Олександр Волков (ПР). За словами політика, переговори з народними депутатами, що не увійшли до складу фракцій, йдуть і триватимуть надалі, однак свою участь в них колишній "директор Верховної Ради" заперечує.

На думку експертів, головним завданням парламентської більшості в 2013 році буде підтримання жорсткої структури влади на чолі з президентом. Так, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов зазначає, що історичних рішень від новообраного парламенту в найближчому майбутньому чекати не варто: "В умовах жорсткого дефіциту бюджету стратегічне рішення на 2013 рік для влади - це приватизація того, що можна продати".

При цьому і представники партії влади, і опозиціонери вважають, що зміна балансу сил у парламенті відбудеться наприкінці 2013 року - за рік до президентських виборів. Депутати, які за законом є народними обранцями, почнуть придивлятися до кандидатів і намагатися максимально наблизитися до найсильніших із них.

"Із чесністю, порядністю та ідеологічними принципами в українських політиків, м'яко кажучи, не все добре. Тому вони будуть діяти за принципом 2004 року - бігти до того, хто сильніший. Пам'ятаєте, як ті, хто в 2004 році підтримував Кучму, побігли підтримувати Ющенка?",- заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. При цьому він не виключає, що ближче до 2015 року нинішні фракції опозиції - "Батьківщина", УДАР, "Свобода" - можуть стати центром формування нової більшості Ради.

"Чим ближче до президентських виборів, тим нам буде складніше утримувати парламентську більшість",- погоджується Олександр Волков.

Нагадаємо, що на останніх парламентських виборах перемогла ПР, яка разом із самовисуванцями і комуністами змогла сформувати більшість у Верховній Раді.

Повʼязані теми:

Наступна публікація