Депутати запросили очільників ОГП, МВС та СБУ відзвітувати про розслідування нападів на активістів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таку рекомендацію депутати ухвалили за пропозицією Тимчасової слідчої комісії, яка сьогодні звітувала у Верховній Раді.

Депутати запрошують генпрокурорку Ірину Венедіктову, а також очільників МВС, СБУ та Нацполіції відзвітувати у справах нападів на Катеринку Гандзюк, Сергія Стерненка та інших активістів. Таку рекомендацію депутати ухвалили за пропозицією Тимчасової слідчої комісії, яка сьогодні звітувала у Верховній Раді. Парламентські слідчі встановили: більшість справ про напади на активістів досі не розслідувані, як належить. Встановити замовників у багатьох випадках поліція навіть не намагається. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Катерині Гандзюк - активістці та радниці мера Херсона сьогодні мало б виповнитись 35 років. Проте ось вже майже два роки, як її немає в живих. Молода жінка померла після кількох сповнених болю місяців у лікарні, де Катерина опинилась внаслідок нападу на неї. Жінку облили кислотою біля її будинку, коли вона йшла на роботу. Сьогодні у парламенті депутати згадують про її День народження хвилиною мовчання.

Величезний розголос та постійні акції активістів, незадоволених діями правоохоронців, зробили те, чого не вдалось в інших справах: виконавців затримали. Час від часу слідство припиняло активні дії, констатують парламентські слідчі. Віднедавна пошук замовників знову активізували. Учора затримали голову Херсонської облради Владислава Мангера, якого підозрюють в організації нападу на Катерину Гандзюк. 

Навмисні підпали лісу на Херсонщині заради вирубки деревини - бізнес місцевих посадовців. Це те, чому намагалась протидіяти Гандзюк та основний мотив розправи над нею, за версією слідства. Проте інші херсонські посадовці, яких раніше підозрювали у замовленні, чомусь випали з поля зору правоохоронців. 

Відео Напади на активістів: депутати чекають звіти від керівників правоохоронних органів

Депутати запрошують генпрокурорку Ірину Венедіктову, а також очільників МВС, СБУ та Нацполіції відзвітувати у справах нападів на Катерину Гандзюк, Сергія Стерненка та інших активістів. Таку рекомендацію депутати ухвалили за пропозицією Тимчасової слідчої комісії, яка сьогодні звітувала у Верховній Раді. Парламентські слідчі встановили: більшість справ про напади на активістів досі не розслідувані, як належить. Встановити замовників у багатьох випадках поліція навіть не намагається.  

Напади на активістів: депутати чекають звіти від керівників правоохоронних органів

Напади на інших громадських діячів, активістів поліція часто не кваліфікувала як замахи, попри їхню очевидність. Їх реєстрували як спроби грабунку або хуліганство, а нападники нерідко уникали відповідальності. Зміна влади в Україні та очільників багатьох правоохоронних органів ситуацію майже не змінила, нарікають парламентські слідчі. 

Три напади на Сергія Стерненка також не розслідувані, як належить, вважають у ТСК. Зараз його самого судять за вбивство одного з нападників. Більшість тих, хто тричі коїв замахи на нього, як і всі замовники, на волі. 

Депутати погодились із комісією та проголосували за те, щоб покликати до парламенту керівників правоохоронних органів для звіту про замахи на громадських діячів. Утім це - лише рекомендація, яка нікого ні до чого не зобов'язує.

Залиште свій коментар

Вибір редакції