Держдеп закликав РФ скасувати заборону Меджлісу та нагадав про санкції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У США наголошують, що російські закони не мають юридичної сили на окупованому півострові. 

Державний департамент США закликав Росію скасувати рішення про заборону Меджлісу кримських татар в окупованому Криму та визнання його екстремістською організацією.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У заяві офіційного представника Держдепу Джона Кірбі йдеться, що меджліс протягом довгого часу є представницьким органом кримських татар, які історично стикалися з утисками". Також у тексті наголошується, що Меджліс важливий для збереження національної культури і захисту від дискримінації.

Кірбі наголосив, що РФ не має ніяких підстав або юрисдикції запроваджувати на окупованому півострові свої закони щодо кримських татар.

"Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію Криму і повернути контроль над цією частиною території України. Санкції, пов'язані з Кримом, будуть діяти доти, поки триває окупація", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше нелегітимна прокурор окупованого РФ Криму Наталія Поклонська подала до "Верховного суду Криму" позов про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Самопроголошена прокурорша написала свою заяву на підставі статті "федерального закону "Про протидію екстремістській діяльності". Рішення про призупинення діяльності громадського об'єднання "Меджліс кримськотатарського народу" Поклонська ухвалила 14 квітня. Світова спільнота вже розкритикувала рішення кримських окупантів. Зокрема, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд назвав дії окупантів неприпустимими.

19 квітня прокуратура Автономної Республіки Крим, яка наразі розташована в будівлі ГПУ в Києві, розпочала кримінальне провадження за фактом незаконної заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на окупованому півострові. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції