"Держдумі" пропонують надавати політичний притулок  українцям

Відповідний законопроект внесено на розгляд нижньої палати "парламенту".

До нелегітимної російської "Держдуми" внесли законопроект про надання політичного притулку громадянам країн, з якими у Росії є угода про безвізовий режим, зокрема, українцям.

Як повідомляє "Медуза", відповідний законопроект вніс на розгляд нижньої палати "парламенту" Костянтин Затулін.

Згідно з пояснювальною запискою документу, зараз українці не можуть розраховувати на притулок через "події в Україні", хоча "названі обмеження не відповідають реаліям сьогодення".

До того ж Затулін хоче змінити систему правового регулювання політичного притулку , зокрема, встановлювати норми не указом президента, а федеральним законом "Про біженців".

Окрім цього "депутат" запропонував зняти обмеження на політичний притулок для громадян країн "з розвиненими і сталими демократичними інститутами в галузі захисту прав людини".

Зазначимо, згідно з російським законодавством, рішення про надання статусу біженця приймають міграційні органи або дипломатичні представництва, а політичний притулок надається указом президента РФ. Наразі відомо лише про один такий указ: в 1992 році Борис Єльцин дав притулок громадянину КНДР Кім Мен Се.

Нагадаємо, раніше "Держдума" схвалила проведення виборів президента в день окупації Криму. Конкретний день в законопроекті не вказаний.

Залиште свій коментар