Держспецзв'язок передав у НАЗК зауваження щодо е-декларування

Розробник не має доступу до цих зауважень, бо вони засекречені.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації о п'ятій годині вечора передала до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) висновок, на підставі якого напередодні відмовила у атестації системи подання електронних декларацій.

Про це у Facebook повідомив заступник глави НАЗК Руслан Рябошапка, передає 5 канал.

"Зауваження, через які НАЗК не дали атестат: додатки 1 і 2 стоять не у правильному порядку. Переставили додатки місцями. Атестат тепер дадуть?", - іронізує він.

Водночас Держспецзв'язок наклав на документов гриф "для службового використання". Розробник е-декларації – компанія "Міранда" - немає права з ними ознайомитися та вносити правлення в програмне забезпечення.

"Держспецзв'язок категорично відмовився як зняти гриф "ДСК" на свій "висновок", так і направити експертів Служби до НАЗК. Відповідно, розробники, експерти ПРООН та Світового банку у дискусії з ДССЗЗІ брати не можуть. Голова НАЗК поїхала до Держспецзв'язку врегульовувати ситуацію. До запуску системи залишається трохи більше 28 годин",- написав Рябошапка.

Стартувати система має 15 серпня. Але за дві доби до запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. Кажуть, що програмне забезпечення, як решето - перша хакерська атака покладе систему на лопатки.

Від запуску системи електронного декларування залежить скасування візового режиму. Цього кроку від України чекає і Міжнародний валютний фонд.

Агентство і розробник програмного забезпечення впродовж ночі обіцяють усунути конкретні технічні зауваження, що їх висуне служба спецзв'язку. Завтра відбудеться ще одна екстрена нарада, на якій агентство ухвалить остаточне рішення щодо дати запуску системи.

ВідеоЕлектронне декларування статків чиновників опинилося під загрозою зриву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: