Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дещиця пояснив, що змінить зустріч Порошенка і Дуди

Дещиця пояснив, що змінить зустріч Порошенка і Дуди

Є згода польської сторони, шукаємо взаємоприйнятні терміни та місце для обох сторін, - пояснив посол.

Україна має своє бачення історичної політики і Польщі слід із цим рахуватись, а для обговорення складних моментів відносин потрібно використати всі дипломатичні інструменти, які є у двох країн.

Про це в інтерв’ю "BBC Україна" заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“Ми маємо різні підходи та оцінки історичного минулого. Але для цього і є такі платформи, як консультаційний комітет президентів, як зустрічі комісії істориків і форум партнерства, щоб такі питання обговорювати. При цьому треба виходити з позиції, що для нас є важливим стратегічне партнерство з Польщею, особливо в ситуації реальної загрози російської агресії і для України, і для Польщі”, - сказав він.

Відео У польському сеймі з'ясовуватимуть, чому Польща свариться з Україною

За словами Дещиці, зараз дипломати узгоджують місце й дату зустрічі президентів Петра Порошенка й Анджея Дуди.

“Ми над цим працюємо. Є згода польської сторони, шукаємо взаємоприйнятні терміни та місце для обох сторін. Це залежить від графіка роботи голів та співголів комітету”, - ззаначив посол.

Він запевнив, що Україна доносить свою позицію щодо історичних питань та розраховує на розуміння польської сторони.

"Не завжди так стається відразу, бо маємо нові факти і події, які польські історики та політики навіть не були готові сприймати. Але це реальність – Українська держава має своє бачення історичної політики. Це бачення нове після 2014 року і з цим треба рахуватись. На це піде деякий час", – заявив Дещиця.

Кабінет президента Польщі Анджея Дуди пристав на пропозицію президента України Петра Порошенка провести спільні консультації для  вирішення українсько-польської кризи.

Напередодні польський президент виступив з жорсткою заявою - чекає, що серед українських високопосадовців не буде людей з антипольськими і націоналістичними поглядами.

Те, що у Польщі позитивно сприйняли пропозицію Петра Порошенка провести консультації,  може стати першим кроком на зустріч.  Українську делегацію нині запрошують у Варшаву. Але дати переговорів польська сторона поки не називає.

Польський президент чекає, що Петро Порошенко теж особисто візьме активно участь у налагодженні стосунків. В інтерв'ю радіо "Пульс" він заявив, що треба говорити про болісні історичні питання між країнами, бо стосунки "не можуть спиратися на брехню, наклепи, замовчування, заперечення історії, особливо трагічної історії".

Натомість міністр Ващиковський не припиняє висловлюватися негативно в бік України і вже тиждень в польських медіа видає все нові претензії до Києва  в історичній площині.

Польських урядовців питатимуть у парламенті, чому Польща за тиждень пересварилася з Україною. І навіть з Німеччиною. Опозиція, яка не погоджується з такою закордонною політикою польської влади, хоче почути пояснення.

"Не всі у Польщі думають так, як Ващиковський і уряд Права і Справедливості. Є багато політиків, які хочуть будувати добрі відносини  з Україною, спираючись на те, що нас сьогодні єднає, а не колись розділяло. А те, що говорить Ващиковський, треба трактувати як невміння вести закордонну політику ним і сьогоднішнім урядом. Шкода, що такі заяви лунають у бік нашого доброго сусіда України", - заявив депутат Польської селянської партії Кшиштоф Пашик.

Напруга у стосунках між Польщею та Україною з'явилася після заяв міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. Він сказав, що його країна починає здійснювати процедури для недопуску до Польщі українців з антипольськими поглядами і обіцяв оприлюднити чорний список таких осіб. Українське МЗС у відповідь наголосило, що в Україні немає антипольських настроїв і запропонувало полякам підписати своєрідну дорожню карту історичного примирення. З цього питання відповіді ще не отримали. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції