Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Діамантовий прокурор" Корнієць за допомогою суду хоче домогтися звільнення Сакварелідзе

Аналогічний позов вже подано в Окружний адміністративний суд Києва.

Один з "діамантових прокурорів" Олександр Корнієць, підозрюваний в отриманні великого хабара, подав позов до суду з вимогою скасувати наказ ГПУ про призначення на посаду заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе.

Про це Корнієць написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, аналогічний позов вже подано в Окружний адміністративний суд Києва. Засідання відбудеться 14 квітня. Олександр Корінець запропонував позивачам об'єднатися і разом підтримати вимогу про звільнення Сакварелідзе.

 

Мне стало известно о том, что 14.04.2016 Окружной административный суд Г. Киева рассмотрит иск об отмене приказа ГПУ о н...

Опубліковано Олександром Корнійцем 27 березень 2016 р.

Відео Генпрокуратура звільняє слідчих у справі "діамантових" прокурорів

Нагадаємо, 5 липня 2015 р. СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими". Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 19 січня Апеляційний суд "відфутболив" справу "діамантових" прокурорів до іншої інстанції. Документи передали до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Через справу "діамантових прокурорів" виник конфлікт між генпрокурором Віктором Шокіним та його заступником Віталієм Каськом, який закінчився відставкою заступника.

Пізніше протистояння виникло між Шокіним та його заступником Давидом Сакварелідзе. 24 березня  у команді заступника генерального прокурора Давида Сакварелідзе повідомили про обшуки. Пізніше ГПУ спростувала факт обшуків.

Напередодні Сакварелідзе повідомив, що двоє слідчих з його команди, які вели справу "діамантових прокурорів", отримали повідомлення про звільнення. Заступник генпрокурора назвав це "широкомасштабним наступом" на його команду через цю справу.

При цьому, прокурор ГПУ Владислав Куценко звинуватив команду Сакварелідзе у безвідповідальному ставленні до скандальної справи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції