Диктатури точно не буде. Разумков розповів, як Зеленський співпрацюватиме з Радою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова президентської партії переконує, що попри більшість, баланс сил буде дотримуватися.

У Верховній раді нового скликання попри пропрезидентську більшість диктатури не буде. Про це в інтерв'ю "BBC News Україна" сказав голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков.

"Диктатури точно не буде. Вона, насправді, є сьогодні, адже останні кілька місяців була певна узурпація влади з боку Верховної ради, коли вона не давала президенту виконувати його зобов'язання. Наприклад - призначити міністра закордонних справ, оборони, голову СБУ", - каже Разумков.

Він також розповів, як президент буде співпрацювати з парламентом та яку роль братиме його Офіс у формування порядку денного. "Позиція президента і позиція партії "Слуга народу", як частини команди президента, - вони ж не можуть відрізнятися. Впевнений, що по деяких позиціях можлива дискусія, але вона буде відкритою", - наголошує Разумков.

За його словами, треба буде працювати у форматі "Офіс президента і президент - Верховна рада - Кабмін". "Лише у співпраці, ми зможемо досягнути змін, які потребує суспільство", - зазначив лідер "Слуги народу".

На запитання журналіста, у разі, якщо з Офісу президента "скидатимуть якісь вордівські файли для затвердження", Разумков запевнив, що "так не буде".

Він також запевнив, що попри перевагу однієї політичної сили ("Слуги народу" – ред.), в парламенті будуть дотримуватися балансу сил. "Запобіжником для того, що щось може піти не так, має бути закон, а не якийсь адміністративний вплив президента, парламенту чи уряду ... Президента обмежують його моральні принципи - на відміну від деяких його попередників, вони у нього є", - зазначив Разумков.

Відео Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Нині майбутня Рада виглядає так: 20 - від партії "Голос". 25 - від "Європейської солідарності", на одного більше обранця матиме "Батьківщина", 43 - у "Опозиційної платформи – За життя", і парламентська більшість за "Слугою народу" – 254 депутати. Це дані разом з кандидатами – мажоритарниками.  

Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Нагадаємо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної ради. За місяць - 20 червня - Конституційний суд України визнав розпуск парламенту законним

Позачергові вибори до Верховної Ради були призначені та відбулися в Україні 21 липня. За результатами опрацювання ЦВК 100% протоколів до парламенту нового скликання проходять п’ять партій: "Слуга народу" отримала 43,16% голосів, "Опозиційна платформа - За життя" - 13,05%, "Батьківщина" - 8,18%, "Європейська солідарність" - 8,10%, а "Голос" - 5,82%. Явка склала 49,8%. 

Перше засідання нової Ради, за словами лідера партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова, може відбутися 27 чи 29 серпня, або на початку вересня. Його хотіли провести 24 серпня, втім через тривалий підрахунок голосів, швидше за все, не вийде. 

Відео Нова Рада: які можливі варіанти формування коаліції та хто може стати прем'єр-міністром

Хто ж тепер голосуватиме у будинку під куполом - про нову коаліцію та нового прем'єра поговоримо у студії "Сніданку" з генеральним директором Комітету виборців України Олексієм Кошелем.  

Нова Рада: які можливі варіанти формування коаліції та хто може стати прем'єр-міністром

Залиште свій коментар

Вибір редакції