Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дипломатичний конфлікт з російським слідом. Сербія викликала свого посла в Україні для консультацій

Дипломатичний конфлікт з російським слідом. Сербія викликала свого посла в Україні для консультацій

Глава МЗС Сербії звинуватив Україну в спробі розсварити його країну з Росією.

Між Україною та Сербією набирає обертів дипломатичний конфлікт. Раніше Сербія виступила проти України з критикою та погрозами через буцімто спробу розсварити сербів із росіянами. Заяву відповідного змісту зробив міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич. Тепер же Сербія з Києва викликала свого посла Раде Булатовича для консультацій, як діяти далі у відносинах з Україною.

"Сербія неодноразово заявляла, що від часу початку кризи в Україні вона поважає територіальну цілісність України, що також підтвердилося під час головування Сербії в ОБСЄ. Крім того, Сербія зробила ряд конкретних кроків у переслідуванні сербської націоналістичної боротьби за іноземну війну, включно з Україною, демонструючи відданість дотриманню своїх міжнародно-правових зобов'язань", - ідеться в повідомленні МЗС Сербії.

Водночас наголошується, що заступник прем'єр-міністра і міністр закордонних справ Івіца Дачич нагадав, що "що українські найманці брали участь у злочинах, скоєних хорватськими силами проти сербського народу в Хорватії, які Україна, на відміну від Сербії, ніколи не засуджувала. Метою дипломатичних місій в іноземних країнах має стати поліпшення двосторонніх відносин між державами. Сербія, як і раніше прихильна до встановлення хороших відносин з Україною на принципах взаємної поваги і не дозволить їй стати запорукою жертви міжнародних відносин, які не мають нічого спільного з Сербією".

Відео Сербія влаштувала недружній випад проти України із критикою та погрозами

Нагадаємо, Белград закидає Києву порушення українським послом Олександром Александровичем Віденської конвенції про дипломатичні стосунки. Такою стала реакція міністра закордонних справ Сербії Івіци Дачича на інтерв’ю Александровича місцевому телеканалу. У ньому посол заявив, що Росія використовує Сербію, аби розпалити війну на Балканах та знищити Європу. Він також зауважив, що сербська влада не реагує на присутність своїх громадян на окупованому Донбасі в складі незаконних збройних формувань. За даними СБУ, на боці терористів воює щонайменше 300 сербів.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін викликав Александровича до Києва на консультації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції