"Диверсія СБУ та Генпрокуратури". НАБУ офіційно прокоментувало затримання детектива

Дата публікації
Перегляди
6227
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Диверсія СБУ та Генпрокуратури". НАБУ офіційно прокоментувало затримання детектива

Фото: Телеграф

У правоохоронному відомстві заявили по зрив спецоперації під прикриттям.

У Національному антикорупційному бюро заявили, що Генеральна прокуратура України та Служба безпеки України незаконно втрутилися у спецоперацію бюро щодо виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі України.

Про це йдеться в повідомленні НАБУ.

"29 листопада, під час документування одного з епізодів за участі першого заступника Голови Державної міграційної служби України (далі – ДМСУ), оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива Національного бюро, який працював під прикриттям. За інформацією НАБУ, йому інкримінують провокацію хабара. Насправді ж, на переконання НАБУ, має місце спланована диверсія щодо працівників Бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, реалізована Службою безпеки та санкціонована Генеральним прокурором України", - зазначають в НАБУ.

Згідно з повідомленням, суть "диверсії" полягає у тому, що посадові особи СБУ, нібито використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ) "не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботи детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро".

У НАБУ заявили, що мають інформацію щодо ймовірних арештів ще трьох детективів під прикриттям, керівника другого підрозділу детективів, а також керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Крім того, з вечора 29 листопада на зв'язок не виходять 7 працівників НАБУ, які виконували оперативне завдання з документування епізоду за участі першого заступника голови ДМСУ. Їхнє місцезнаходження наразі невідоме", - йдеться в повідомленні.
 

ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ПРАВА НА АВТОНОМНЕ ПРОСЛУХОВУВАННЯ ЗІРВАНО СПЕЦОПЕРАЦІЮ НАБУ ТА САП ПІД ПРИКРИТТЯМ Генеральна прокура...

Posted by НАБУ on Wednesday, November 29, 2017

Також у НАБУ стверджують, що інформація Державної міграційної служби України про те, що "агент НАБУ" протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ "великі суми хабарів", не відповідає дійсності.

"Відповідно до матеріалів кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання "заохочення" у сумі тридцять тисяч доларів США - спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом - за надання посвідки на тимчасове проживання на території України", - зауважили детективи.

У НАБУ стверджують, що з моменту початку спецоперації у квітні 2017 року "задокументовано ще чимало фактів незаконної діяльності організованого злочинного угруповання у складі діючих та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ".

"З усією відповідальністю, заявляємо, що детективи Національного бюро ніколи не провокували жодного із посадовців ДМСУ на хабар, враховуючи прокурорський нагляд особисто керівництвом САП. Крім того, директор Національного бюро та керівник САП мають намір вранці 30 листопада зустрітися з Генеральним прокурором України, оскільки наразі є підстави вважати, що Юрій Луценко, санкціонуючи дії своїх підлеглих та працівників СБУ щодо детективів НАБУ, не був повністю обізнаний з деталями спецоперації та результатами НСРД", - йдеться в повідомленні.

Раніше ТСН.ua стало відомо, що Служба безпеки України разом з прокурорами Генпрокуратури проводять обшуки в агентів Національного антикорупційного бюро України.

Нагадаємо, 29 листопада під час спроби передачі хабаря першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій був затриманий агент НАБУ. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6227
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація