"Дії РФ є особливо цинічними": МЗС засуджує залучення жителів ОРДЛО до голосування в Держдуму

Дата публікації
Перегляди
256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Дії РФ є особливо цинічними": МЗС засуджує залучення жителів ОРДЛО до голосування в Держдуму

Фото: УНІАН

МЗС закликало міжнародне співтовариство засудити цей крок Росії.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Росії через залучення до голосування на виборах до Держдуми жителів тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Такі дії є грубим порушенням норм та принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України.

Про це повідомляє  пресслужба МЗС.

Організація виборчого процесу на окупованій території України та залучення до нього місцевого населення, якому примусово було нав’язано російське громадянство, ставить під сумнів легітимність результатів виборів, йдеться у повідомленні.

"Незважаючи на усі спроби України стабілізувати ситуацію у зоні конфлікту, російська сторона нехтує зусиллями, що докладаються у рамках нормандського формату та Тристоронньої контактної групи для пошуку дієвих шляхів врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на основі міжнародного права та поваги до суверенітету України", - йдеться в повідомленні.

У МЗС заявили, що останні дії РФ є особливо цинічними з огляду на деградацію безпекової ситуації у зоні конфлікту, яка спричинена регулярними порушеннями режиму припинення вогню з боку російських окупаційних сил, а також подальшим погіршенням гуманітарного та соціально-економічного становища на тимчасово окупованих територіях України.

МЗС закликало міжнародне співтовариство засудити цей крок Росії, не визнавати результати цих виборів на тимчасово окупованій території України, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою припинення нею міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету і територіальної цілісності України.

Нагадаємо:

24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР".

Також стало відомо, що жителі окупованого Донбасу, яким раніше РФ незаконно видала російські паспортизможуть взяти участь у виборах до Державної думи 2021 року, а особисто глава угруповання "ДНР" Денис Пушилін вже заявив, що має намір вступити в партію "Єдина Росія".

Мирне врегулювання на Донбасі у глухому куті

Мирне врегулювання на Донбасі у глухому куті

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація