Для евакуації з Маріуполя: Україна підтримує ініціативу ООН про "великоднє перемир'я"

Для евакуації з Маріуполя: Україна підтримує ініціативу ООН про "великоднє перемир'я"

Фото: УНІАН

Україна підтримує ініціативу генсека ООН Антоніо Гутерріша про запровадження від 21 квітня великодньої чотириденної "гуманітарної паузи" в Україні.

Ця пауза необхідна для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб з багатостраждального Маріуполя.

Про це повідомили в МЗС України.

"Цілком поділяємо думку, що гуманітарна пауза є необхідною для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб, які бажають покинути небезпечні зони, насамперед з багатостраждального Маріуполя", – йдеться у повідомленні.

В МЗС також заявили, що високо цінують готовність ООН забезпечити доставку гуманітарної допомоги населенню найбільш постраждалих районів України у разі досягнення "режиму тиші".

В міністерстві наголосили, що Росія повинна припинити напади на цивільні об'єкти України, блокади міст та забезпечити безпечний доступ до населення на тимчасово окупованих територіях гуманітарного персоналу та його транспорту й обладнання.

"Україна завжди була і залишається відданою вирішенню конфлікту мирним та дипломатичним шляхом. Ми також підтвердили свою згоду на пропозиції щодо гуманітарного перемир’я, передані заступником генерального секретаря ООН з гуманітарних питань – кризовим координатором Мартіном Гріффітсом під час його візиту до України", – повідомили в українському МЗС.

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович заявив, що ситуація в Маріуполі є важкою проблемою, та пояснив, чому деблокада міста наразі неможлива.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація