Для розгону Майдану у 2014 році МВС закупило в Росії спецзасобів на понад мільйон гривень - ГПУ

Дата публікації
Для розгону Майдану у 2014 році МВС закупило в Росії спецзасобів на понад мільйон гривень - ГПУ

Getty Images

Закупівля спецзасобів здійснювалася на підставі рапорту екс-начальника департаменту громадської безпеки МВС Олексія Крикуна.

Генпрокуратура з'ясувала, що українське МВС закупило у Росії спецзасоби для розгону активістів Майдану у 2014 році.

Про це з посиланням на ухвалу Печерського районного суду Києва від 14 лютого, повідомляють "Українські новини".

Як зазначається, ГПУ встановила, що в січні-лютому 2014 року МВС України отримало з Росії спеціальні засоби: ручні аерозольні гранати підвищеної потужності і безпеки РГР ("Рулет ВВ"), ручні аерозольні гранати РГ 60АЗ ("Дрейф2") , ручні гранати білого диму РДГ-2б, гранати стаціонарної установки "Пламя М", ручні світлошумові гранати "Факел З" та ручні світлошумові гранати "Заря 2".

За даними слідчих, спецзасоби були поставлені за відсутності запитів про надання сприяння, передбачених угодою про співпрацю між МВС України та МВС РФ і за відсутності підстав для сплати 1,2 млн гривень за митне оформлення.

Водночас наголошується, що підставою для організації постачання стали рапорти, листи-резолюції, і розподіл спеціальних засобів, затверджені керівництвом МВС України. Серед них також, додали в ГПУ, був рапорт від імені начальника департаменту громадської безпеки, генерал-лейтенанта міліції Олексія Крикуна від 24 січня 2014 року.

Окрім цього суд задовольнив клопотання Генпрокуратури щодо отримання дозволу вилучити в МВС рапорт від імені Крикуна про придбання спецзасобів з листом-резолюцією заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, листом-резолюцією заступника начальника управління ресурсного забезпечення департаменту матеріального забезпечення МВС Станіслава Крисіна.

Наступна публікація