До Конгресу США внесли законопроєкт про запровадження санкцій проти Росії через полонених українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документ передбачає обмежувальні заходи проти 24 росіян.

На розгляд Палати представників США внесли законопроєкт про запровадження санкцій проти Росії через незаконне утримання захоплених біля Керченської протоки українських моряків та кораблів ВМС України.

Про це повідомляє посольство України у США.

Законопроєкт передбачає обмежувальні заходи проти 24 посадовців російських спецслужб та наближених до них осіб. У документі йдеться, що санкції залишатимуться чинними, доки Росія не звільнить моряків та кораблі.

"Цей законопроєкт - потужне послання українським морякам та їхнім родинам про те, що США не забувають про їхню героїчну боротьбу за захист демократичного шляху та суверенітету своєї країни. Закликаємо своїх колег підтримати цей двопартійний законопроєкт, а Росію негайно звільнити українських моряків”, - йдеться у заяві конгресменів.

Співавторами законопроєкту є конгресмени-демократи Марсі Каптур та Майкл Квиглі, а також республіканці Енді Гарріс та Брайан Фітцпатрик.

Відео Волкер назвав продовження арешту морякам спробою тиску на Зеленського перед виборами

Чергові три місяці арешту військовополоненим українським морякам - це спроба Кремля тиснути на президента України перед виборами. Про це заявив спецпредставник державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Він наголосив, що затримання українців неподалік Керченської протоки - від самого початку було незаконним.  

Волкер назвав продовження арешту морякам спробою тиску на Зеленського перед виборами

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції