До льотчиці Савченко знову не пустили консула, порушуючи міжнародний договір

До льотчиці Савченко знову не пустили консула, порушуючи міжнародний договір

Льотчиці відкриють дипломатичний рахунок / Фото: ТСН.ua

Представника української сторони мали пустити ще три дні тому.

Сьогодні, 15 липня, консулу України в Росії Геннадію Брескаленко вчергове відмовили у відвідуванні заарештованої українською льотчиці Надії Савченко, повідомляє ТСН.

Як відомо, українське консульство подало документи до Слідчого комітету та керівництва СІЗО на відвідування Савченко ще 9 липня. За міжнародною угодою після такого звернення консула мали пустити до заарештованої протягом 4 днів, тобто – до 13 липня. Візит консула не дозволяє Слідчий комітет РФ. Тож тим, що представник України досі не потрапив до льотчиці, Росія вже третій день порушує міжнародні угоди.

Водночас, Брескаленко відчуває, що скоро питання відвідування військової буде вирішено. Такий висновок консул робить за результатами зустрічі міністра зовнішніх справ України Павла Клімкіна та глави адміністрації президента РФ Сергія Іванова. Останній обіцяв це питання вирішити.

Тим часом, для Надії Савченко дозволили відкрити рахунок, яким вона зможе користуватись у воронезькому СІЗО. Кошти з дипломатичного рахунку заарештована льотчиця зможе використовувати у магазині, розташованому на території ізолятора, та забезпечити себе необхідним.

Нагадаємо, російські слідчі збираються схопити сестру льотчиці Савченко в аеропорту. Про це повідомив адвокат Марк Фейгін.

Повʼязані теми:

Наступна публікація