До мільйонних застав та рекорду з кандидатів. Як в Україні змінювались "президентські цифри". Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше від претендентів вимагалося зібрати не менше 100 тисяч підписів.

Цьогоріч на президентські вибори, які мають відбутися 31 березня, зареєструвалась рекордна кількість кандидатів – 44 людини. Претендентам на посаду голови держави треба було внести заставу – їхні загальна сума від усіх претендентів дорівнює 110 млн грн, що за нинішнім курсом дорівнює $4,1 млн.

ТСН.ua пригадав, як змінювалися "президентські цифри" в Україні за часів Незалежності, починаючи від 1991 рiк, коли у президенти було лише 6 кандидатів, а грошової застави не було зовсім. Від кандидата вимагалося зібрати не менше 100 тисяч підписів, що продовжувалось ще протягом кільком президентських гонок. На виборах 1991 року 1 грудня переміг Леонід Кравчук, ставши першим президентом незалежної України.

Вибори в Україні, застава, президенти, Інфографіка
ТСН.ua

Згодом кількість кандидатів почала більшати. Так, 1994 року їх було вже семеро – перемогу у другому турі здобув Леонід Кучма. 1999 року серед вже 13 кандидатів у другому турі знову переміг Кучма.

2004 року кандидатам у президенти вже довелось вносити заставу – спочатку її сума становила 500 тисяч гривень. Серед 24 претендентів переміг Віктор Ющенко.

Від 2010 року сума застави зросла до 2,5 млн гривень і залишається такою досі. Того року на посаду очільника держави претендували 18 людей, але переміг Віктор Янукович.

2014 року кандидат був 21, з них найбільше голосів отримав чинний президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, від 31 грудня 2018 року в Україні офіційно стартувала президентська виборча кампанія. Процедура реєстрації кандидатів у президенти Центральною виборчою комісією завершилася 3 лютого. Самі вибори призначені на 31 березня 2019 року. Про кандидатів, які вже подали документи до ЦВК та планують взяти участь у президентських перегонах, читайте за посиланням. Ознайомитись із повним переліком декларацій кандидатів можна тут: Будинки, земля і мільйони готівкою. Декларації кандидатів у президенти України.

ВідеоВ МВС створили робочу групу, яка контролюватиме дотримання законодавства під час виборів

15 кримінальних проваджень і 147 адмінпротоколів: поліція фіксує порушення передвиборчого законодавства. Про це Аваков повідомив на засіданні профільного комітету.

В МВС створили робочу групу, яка контролюватиме дотримання законодавства під час виборів

Залиште свій коментар

Вибір редакції