"До Нового року прокуратура стане взірцем для правоохоронних органів". Рябошапка анонсував зміни у ГПУ

Дата публікації
Перегляди
6055
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"До Нового року прокуратура стане взірцем для правоохоронних органів". Рябошапка анонсував зміни у ГПУ

Фото: УНІАН

Новий генпрокурор пообіцяв "вогнем і мечем випалювати" корупцію в правоохоронних органах.

Новопризначений генпрокурор України Руслан Рябошапка готує перезавантаження Генеральної прокуратури.

Про це він заявив під час брифінгу.

"Хотів би наголосити на декількох напрямках, які повинні бути реалізовані найближчим часом. Це має бути системний підхід, і перший, як зараз модно говорити, трек - це перезавантаження, оновлення і очищення Генеральної прокуратури як координувальної і центральної інституції в сфері системи кримінальної юстиції", - наголосив він.

Також Рябошапка зазначив, що нині в парламенті перебуває відповідний законопроект, який ймовірно буде найближчим часом ухвалений. 

"Другий трек - це системне перезавантаження чи оновлення загалом всієї системи кримінальної юстиції. І йдеться не лише про кримінально-процесуальне право, а також і про зміну роботи органів досудового розслідування. І тут ГПУ як координувальна інституція буде відігравати роль лідера. ГПУ відновить функцію координації діяльності органів кримінальної юстиції. Для цього є всі передбачені законом механізми. Але, на жаль, ця функція була втрачена, не була реалізована. Через що ми бачимо дуже часто безсистемність роботи, дуже часто конфлікти між правоохоронними органами і зустрічаються випадки "показухи" та "компанійщини". Цього всього бути не повинно", - сказав генпрокурор.

За словами Рябошапки, третім напрямком є те, що правоохоронна система повинна захищати бізнес, який здійснюється законним шляхом.

"І повинна зробити все, щоби система органів досудового розслідування, система органів кримінальної юстиції не була джерелом незаконного збагачення керівників цієї системи. На жаль, система правоохоронних органів перетворилася на свого роду організоване злочинне угрупування. Я хотів би це змінити дуже швидко, рішуче і вогнем і мечем ці речі випалювати. Щоби до Нового року прокуратура стала взірцем для всіх правоохоронних органів. А всі інші правоохоронні органи брали приклад з очищеної і оновленої прокуратури", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше Рябошапка звільнив головного військового прокурора Матіоса. Окрім цього, наказом його виключено зі списків особового складу Генеральної прокуратури України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6055
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація