Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До Ради проходять п'ять партій, залишаючи за бортом Смешка і Ляшка

"Слуга народу" може набрати 48,5%, а "Голос" - 5,6%.

П'ять політичних сил проходять до Верховної Ради нового скликання, стверджується у соцопитуванні Київського міжнародного інституту соціології, яке проводилось 26 травня - 7 червня 2019 року. 

Найвищий рівень підтримки серед тих, хто визначився з партією, має "Слуга народу" - 48,5%. На другому місці із великим відривом іде "Опозиційна платформа - За життя" - 11,8%. Третє і четверте місця посідають "Європейська солідарність" Петра Порошенка і "Батьківщина" Юлії Тимошенко - 8,1% і 7,8% відповідно. Прохідний бар'єр долає "Голос" на чолі із Святославом Вакарчуком - 5,6%.

Партії "Сила і честь" та "Радикальна партія" Олега Ляшка наразі не проходять до парламенту, набираючи 3,8% і 2,9% відповідно. Натомість "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка випередило ВО "Свобода", лідер якої Олег Тягнибок очолив партійний список на виборах і взяв до першої десятки Дмитра Яроша і Андрія Білецького.

Слід зазначити, що на питання про те, кого виборці хочуть бачити наступним главою Уряду України, більшість назвали Юрія Бойка (12.9%), за яким із незначним відривой іде Юлія Тимошенко (11,3%). Ігоря Смешка підтримують 8,1, а чинного прем'єра Володимира Гройсмана - 7,7%.

Методом особистого інтерв'ю опитано 2021 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Відео Спека дострокових парламентських виборів: з’їзди партій, гучні заяви і політичні об’єднання

Нова команда диктує нову політичну моду: після відеозвернень в Інтернеті, які тепер записують усі, кому не ліньки, партійні з’їзди переміщаються на свіже повітря. Утім для виборців важливіше інше. Хоча парламент і не відважився проголосувати за відкриті списки, частина нових партій відкриває їх сама. І тепер варто уважно вчитуватися: хто, кого, і за які заслуги хоче провести в майбутній склад ВР.    

Спека дострокових парламентських виборів: з’їзди партій, гучні заяви і політичні об’єднання

Залиште свій коментар

Вибір редакції