Рада призначила Шевченка новим головою Нацбанку: що про нього відомо

Рада призначила Шевченка новим головою Нацбанку: що про нього відомо

Фото: УНІАН

Кирило Шевченко обійняв посаду голови Нацбанку.

Верховна Рада України під час засідання 16 липня підтримала призначення головою Національного банку України Кирила Шевченка. 

"За" проголосували 332 нардепи.

Що відомо про Кирила Шевченка

Кирило Шевченко - відомий в Україні банкір, голова правління "Укргазбанку". Йому 48 років. Банківська діяльність Шевченка розпочалася у 1994 році, коли він влаштувався економістом в Українському кредитному банку (харківська філія) Невдовзі він перейшов на роботу в банк "Аваль", а потім отримав запрошення від столичного банку "Фінанси і Кредит".

Від 2006 до 2009 року він був керівником іпотечної держустанови. У 2009 році Кирило Євгенович працював на посаді штатного радника прем'єр-міністра України в уряді Юлії Тимошенко. Від 2010 до 2011 року він очолював "Терра-Банк". За короткий час Кирило Шевченко підніс економічні показники банку, що дозволило йому увійти до списку 45 найбільших банків України.

До осені 2014 року Кирило Євгенович працював на посаді радника голови правління "Ощадбанку України". Незабаром британський журнал TheBanker назвав його одним з десяти найбільших банків Центральної та Західної Європи. А в травні 2015 року Шевченко очолив державний "Укргазбанк".

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск". А вже 3 липня Верховна Рада проголосувала за його відставку.

Смолій розповів подробиці про те, як на нього чинили політичний тиск. За його словами, все почалося восени 2019 року, коли Нацбанк виявився в корупційному скандалі, який, на його думку, "замовили". А після початку пандемії коронавірусу до цього ще додалися вимоги до НБУ знизити облікову ставку.

2 липня Міжнародний валютний фонд відреагував на звільнення голови Нацбанку Якова Смолія: чекає, щоб наступник також забезпечив незалежність НБУ.

Нацбанк без голови: чи знайшли заміну Смолію і як реагують на відставку депутати у Раді

Нацбанк без голови: чи знайшли заміну Смолію і як реагують на відставку депутати у Раді

Повʼязані теми:

Наступна публікація