До Ради внесли ще одну пропозицію щодо дати інавгурації Зеленського

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До Ради внесли ще одну пропозицію щодо дати інавгурації Зеленського

Associated Press

Це вже п'ятий проект постанови з цього питання.

Нардеп Олександр Сугоняко зареєстрував проект постанови про проведення урочистого засідання парламенту, присвяченого складенню присяги новообраним президентом Володимиром Зеленським.

Проект №10270-4 "Про проведення Верховною Радою України урочистого засідання з нагоди складення присяги Українському народові новообраним Президентом України 1 червня 2019 року" зареєстрований 10 травня. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Як зазначається у графі "Дата та стан проходження", Верховна Рада одержала проект і наразі його передали на розгляд керівництву. Текст документа поки що не оприлюднений.

Раніше нардеп Віталій Купрій пропонував перенести дату інавгурації на 20 травня, адже 19 - День пам'яті жертв політичних репресій. До цього народний депутат України Віктор Балога запропонував провести інавгурацію 19 травня, до цього таку ж постанову зареєстрував народний депутат Сергій Міщенко. Із пропозицією також звернувся Сергій Каплін - за його проектом інавгурація має відбутися у два етапи — 19 травня у будівлі Верховної Ради та 3 червня на НСК "Олімпійський".

Коли стане відома дата інавгурації і чим запам'яталися минулі церемонії

Коли стане відома дата інавгурації і чим запам'яталися минулі церемонії

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. Ввечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів. Відповідно до Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко - близько 25%. 

Порошенко на власній прес-конференції визнав свою поразку та наголосив, що не йде з політики. Через деякий час він зателефонував Зеленському, привітав його з перемогою та запропонував свою допомогу. Після оприлюднення даних екзит-полів, Зеленський дав дати першу прес-конференцію, на якій розповів про перші кадрові рішення, а також про перестановки серед учасників перемовин у Мінську.

23 квітня ЦВК оприлюднила результати обробки 100% електронних бюлетенів. Відповідно до них, Володимир Зеленський отримав більшість голосів майже у всіх регіонах України і набрав 73.22% голосів. Чинний очільник держави Петро Порошенко опинився на другому місці - за нього проголосували 24.45% виборців.  30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів та визнала Зеленського обраним президентом України.

Наступна публікація