Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До судів направили 56 обвинувальних актів через державну зраду – Генпрокуратура

Понад 4,2 тисячі кримських військовослужбовців перебувають у розшуку.

За останні чотири роки, від початку АТО на Донбасі, військові прокурори Центрального регіону України скерували до суду 56 обвинувальних актів за ст. 111 Кримінального кодексу України ("державна зрада").

У 55 випадках із них призначено проведення спеціального досудового розслідування відповідно до глави 24-1 Кримінального процесуального кодексу. Про це повідомив спікер Генпрокуратури Андрій Лисенко.

У розшуку перебувають 4266 військовослужбовців, які після анексії Росією Криму залишилися на півострові. Усіх їх звинувачують у дезертирстві. Розслідували та скерували до суду обвинувальні акти щодо лише чотирьох військовослужбовців. Усіх їх засуджено до різних строків позбавлення волі.

"Як приклад, за державну зраду засуджено колишнього заступника начальника медичної частини Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спецпідготовки особового складу Повітряних та Військово-морських сил ЗСУ "Судак", підполковника медичної служби, який, будучи громадянином України та військовослужбовцем Збройних сил України, перейшов на службу до держави-агресора, тобто вчиняв дії на шкоду Україні. В ході досудового розслідування встановлено та підтверджено, що зрадник діяв умисно, повністю усвідомлював суспільно-небезпечний характер свого злочину. Він передбачав, що внаслідок його дій буде завдано шкоди суверенітету, територіальній цілісності та обороноздатності Української держави", - зазначив Лисенко.

Нагадаємо, Кримінальний кодекс України передбачає за державну зраду позбавлення волі від 12 до 15 років із конфіскацією майна або без неї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції