Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До ухвалення рішення про безвіз залишилось три кроки з боку Європейських інституцій

Ймовірно, безвізовий режим запрацює ближче до весни наступного року.

Комітет Європейського парламенту ухвалив механізм призупинення безвізового режиму, що напередодні затвердили між собою інституції ЄС та погодили постійні представники. Цей механізм називали останнім каменем спотикання перед скасуванням віз для українців, однак швидко після цього безвіз все одно не нададуть, йдеться у ТСН.16:45.

Тепер треба дочекатися, поки цей механізм введуть в дію. Бо комітет Європарламенту — це лише крок, який дозволяє передати документ в сесійну залу для голосування.

Механізм призупинення мають в порядок денний поставити на голосування. Наступний тиждень у Європарламенті - пленарний. Але розглянути механізм можуть не встигнути. Тоді доведеться чекати середини січня. Далі цей механізм має затвердити Рада Європейського Союзу.

Відео Комітет Європейського парламенту ухвалив механізм призупинення безвізового режиму

Щодо безвізу для України два тижні тому комітет постійних представників дав "зелене світло" тріалогу по безвізу. Тріалог — це те, що вчора відбувалося з питанням механізму призупинення. Це, коли різні інституції ЄС домовляються, як все працюватиме. Рішення комітету Європарламенту по Україні є, і це важливо. Тому залишається три кроки до безвізу — тріалог, голосування в Європарламенті, затвердження Радою ЄС.

Шанс, що все зможуть вирішити швидко, мало не протягом наступного тижня, дуже маленький. Найбільш імовірно, що голосування таки буде у січні. Відповідно безвіз запрацює ближче до початку весни.

Читайте у матеріалі ТСН.ua, що означає останнє рішення Європарламенту для України.

Кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції