До України прибув президент Туреччини. Що обговорять та які угоди підпишуть Ердоган та Зеленський

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент України та турецький лідер розпочали зустріч віч-на-віч

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 3 лютого прибув з офіційним візитом до Києва.

До столиці України президента Туреччини супроводжують міністр казначейства та фінансів Берат Албайрак, міністр торгівлі Рухсар Пекджан, міністр юстиції Абдулхамит Гюль, голова Управління зі зв'язків адміністрації президента Фахреттин Алтун і прессекретар президента Ібрагім Калин.

Одразу по прибутті Реджепа Таїпа Ердогана зустрів президент України Володимир Зеленський. Урочиста церемонія зустрічі відбулася біля Маріїнського палацу у Києві. Глави держав оглянули стрій почесної варти. Пролунали державні гімни України та Турецької Республіки.

Офіційна церемонія зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Президентом Турецької Республіки Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Офіційна церемонія зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Президентом Турецької Республіки Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Опубліковано Офіс Президента України Понеділок, 3 лютого 2020 р.

Після зустрічі президентів у форматі віч-на-віч відбудеться восьме засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням Зеленського та Ердогана. Також будуть підписані українсько-турецькі двосторонні документи.

Глави держав зустрінуться з представниками засобів масової інформації.

Також президенти України та Турецької Республіки візьмуть участь в Українсько-турецькому бізнес-форумі.

Голова групи дружби Туреччини і України Великих національних зборів (парламенту), депутат від Партії справедливості і розвитку Йилдирим Тугрул Тюркеш раніше заявляв, що головним пріоритетом стануть переговори про збільшення торгівлі між двома країнами.

"Перш за все хочу зауважити, що бізнес-складова недостатня для України і Туреччини. Чотири мільярди доларів товарообігу - це ніщо. Ми повинні збільшити його і сприяти бізнесу, співпраця повинна бути більш інтенсивною. Це номер один", - зазначив Йилдирим Тугрул Тюркеш.

Друга за важливістю мета візиту, за його словами, - політична.

"Номер два - це політичні питання. Туреччина в хороших відносинах з Україною. Але у нас також певні відносини з Російською Федерацією. Ми намагаємося взяти на себе роль у вирішенні деяких питань. І ми будемо продовжувати працювати в цьому напрямі", - додав депутат турецького парламенту.

Нагадаємо, посол України в Туреччині Андрій Сибіга заявив, що Україна та Туреччина узгодили близько 95% положень договору про зону вільної торгівлі. Саме цей документ може стати одним з основних які обговорять та підпишуть лідери держав під час зустрічі.

Плейлист 17 відео Шостий президент. Найважливіші укази та рішення Володимира Зеленського

Найважливіші укази та рішення 6 президента України Володимира Зеленського.

Шостий президент. Найважливіші укази та рішення Володимира Зеленського

Залиште свій коментар

Вибір редакції