Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Документи в українських архівах можуть спростувати гіпотези польських істориків - В’ятрович

Щодо подальших стосунків поляків і українців він висловив сподівання, що в контексті економіки і безпеки збережеться абсолютно нормальний рівень співпраці. 

Документи, які містяться в українських архівах, можуть спростувати сумнівні гіпотези польських істориків, які звинувачують українців, зокрема, у "геноциді" на Волині.

Про це заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, - пише Укрінформ.

«Після відкриття, зокрема, українських архівів рівень розуміння українсько-польського конфлікту в роки Другої світової війни суттєво міняється, поглиблюється, тому що абсолютна більшість документів, які стосуються подій на Волині в 1943 році, подій на Галичині в 1944-му, подій на Закерзонні в 1945-47 роках, зберігаються в Україні. Тому що головна арена українсько-польського конфлікту, за винятком теперішньої Східної Польщі, була на території Західної України. Через це ми маємо можливість, отримавши доступ до нових матеріалів, інтенсифікувати нові дослідження і часом поставити під сумнів дуже багато тих гіпотез, які висловлювали польські історики, зокрема гіпотези про геноцид. Це вже, видно, розуміють частина польських політиків, які намагаються зупинити ці процеси переосмислення і через це втручаються зі своїми політичними рішеннями - для того, щоб зафіксувати раз і назавжди вигідне їм бачення польсько-українського конфлікту, в якому поляки були тільки жертвами, а українці - тільки тими, хто вбивав", - сказав В'ятрович. 

ВідеоПрезидент Польщі може зіпсувати стосунки з Києвом через підписання "антибандерівського закону"

Анджей Дуда підпише так званий "антибандерівський закон". Таким чином він проігнорував заклики української влади та польської опозиції цього не робити. Напередодні в українському парламенті дії польських колег засудили, як недружній крок та подвійні стандарти.

Президент Польщі може зіпсувати стосунки з Києвом через підписання "антибандерівського закону"

Щодо подальших стосунків поляків і українців він висловив сподівання, що в контексті економіки і безпеки збережеться абсолютно нормальний рівень співпраці. 

"Натомість у мене досить песимістичні поки що очікування щодо співпраці в гуманітарній сфері і в законодавчій, пов'язаних зі спільним розумінням минулого. Ті тенденції, які зараз є в Польщі, роблять неможливим нормальний діалог, якісь нормальні дискусії. А Україна і Польща потребують цих дискусій", - резюмував він.

Нагадаємо, 1 лютого сенат Польщі посеред ночі ухвалив без поправок закон щодо Інституту національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 6 лютого скандальний закон підписав президент країни Анджей Дуда, що може суттєво погіршити стосунки між країнами. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції