Дорожня карта Мінська і розширення місії ОБСЄ: про що домовилася "нормандська четвірка"

Переговори у Берліні не були проривом, але певний прогрес є.

В ніч проти 20 жовтня у Берліні завершилась зустріч лідерів країн-учасниць "нормандської четвірки". Протягом майже п'яти годин політики домовилися про наступне:

СТВОРЕННЯ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ МІНСЬКИХ УГОД

"Нормандська четвірка" домовилася про створення дорожньої карти імплементації Мінських угод – цей документ має містити кроки, як саме будуть виконуватися усі пункти і Мінська-1, і Мінська-2.

Над дорожньою картою працюватимуть міністри зовнішніх справ країн "нормандської четвірки" - проект документу має бути готовий до кінця листопада. При цьому Ангела Меркель зауважила, що у Берліні було вироблено варіант дорожньої карти з великою кількістю неузгодженостей.

РОЗШИРЕННЯ МІСІЇ ОБСЄ НА ДОНБАСІ

"Нормандська четвірка" домовилася про розширення місії ОБСЄ на Донбасі та надання спостерігачам доступу до усієї окупованої території регіону, включно із неконтрольованою українським урядом ділянкою кордону з Росією.

При цьому президент України Петро Порошенко зазначив, що зараз буде зроблена спроба запровадити озброєну поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі, яка буде забезпечувати безпеку як під час місцевих виборів на Донбасі, так і у перехідний період. Порошенко переконує, що російська сторона також підтримала ідею про поліцейську місію ОБСЄ.

Президент Росії Володимир Путін, говорячи про місію ОБСЄ на Донбасі, нічого не каже про озброєння, а лише про її розширення. "Підтвердили, що ми готові розширити місію ОБСЄ в зоні відводу і пунктах зберігання важкої техніки", — сказав Путін під час брифінгу у Берліні.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що озброєна місія ОБСЄ може бути, але зараз це не нагальне питання.

"Ми говорили про те, щоб спостерігачі ОБСЄ отримали доступ до всіх регіонів аж до кордону, російський президент вказував на це, і в деяких випадках цей доступ ускладнений. Крім того, як вже було сказано, якщо готується виборчий процес, якщо існує закон про вибори, то можна говорити і про місію ОБСЄ, в тому числі про озброєні частини. Але зараз це не є нагальним питанням ", - цитує Меркель РИА Новости.

Усміхнений Путін і напружена Меркель. У Берліні триває зустріч "нормандської четвірки"

ЩЕ ЧОТИРИ ДІЛЯНКИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ СТОРІН КОНФЛІКТУ

Учасники переговорів у Мінську домовилися про розведення сторін конфлікту на Донбасі на ще чотирьох ділянках. Раніше було домовлено про відведення сил і засобів на трьох ділянках – у Петрівському, Золотому та Станиці Луганській. На перших двох розведення сторін вже відбулося.

Російський президент Путін зазначив, що нові чотири ділянки для розведення сил ще будуть обговорюватися. Президент України Петро Порошенко наголосив, що українська сторона наполягатиме, щоб однією з таких ділянок було Дебальцеве. На думку Порошенка, це місто має бути демілітаризоване, оскільки це прописано у Мінських домовленостях.

ВИБОРИ НА ОКУПОВАНІЙ ЧАСТИНІ ДОНБАСУ

Усі учасники переговорів у Берліні, у тому числі Порошенко, говорять про невідворотність місцевих виборів на окупованій території Донбасу. Але українська сторона наполягає, що вибори мають відбутися після виконання безпекових компонентів Мінських домовленостей – виведення російських військ з Донбасу, доступ місії ОБСЄ до всіх окупованих територій і повернення контролю над кордоном з Росією.

"Були окремо обговорені питання підготовки до виборів, і домовилися продовжити на рівні робочих груп розробку концепції майбутніх виборів і імплементації "формули Штайнмаєра". Позиція України полягає в тому, що усі іноземні збройні сили мають бути виведені з окупованих територій до проведення виборів", - сказав Порошенко.

"Формула Штайнмаєра" передбачає одночасне прийняття Верховною Радою у другому читанні поправок до Конституції, за якими Донбас тимчасово отримає особливий статус, і проведення там місцевих виборів.

Про дату виборів на Донбасі, за словами Порошенка, зараз не йдеться.

"Зараз про дату виборів не йдеться. Зараз йдеться про те, що буде "дорожня карта", і в рамках "дорожньої карти" і імплементації безпекового пакету ми будемо говорити про те, що можуть бути вибори", - зауважив глава української держави.

ВідеоУ Берліні закінчилися переговори у "нормандському форматі"

"НОРМАНДСЬКИЙ ФОРМАТ" ПРОДОВЖИТЬ СВОЮ РОБОТУ

Розмови про те, що "Нормандський формат" вичерпав себе і зустріч у Берліні може бути останньою, так і залишилися розмовами. Петро Порошенко зазначив, що під час переговорів сторони чітко наголосили, що жодної альтернативи "Нормандському формату" немає.

Ангела Меркель пропонує регулярно проводити зустрічі "нормандської четвірки". За словами канцлера ФРН, ситуація складна, але зусилля сторін "себе виправдовують".

ВідеоПереговори учасників "нормандської четвірки" пішли не за сценарієм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: