"Досягли перемоги": лідер ХАМАС вважає, що між палестинським рухом і Ізраїлем встановився новий баланс сил

"Досягли перемоги": лідер ХАМАС вважає, що між палестинським рухом і Ізраїлем встановився новий баланс сил

Associated Press

Ісмаїл Ханія заявив, якщо Ізраїль піде на ескалацію конфлікту, то він готовий до цього.

Бійці ХАМАС зуміли завдати поразки Ізраїлю, провівши ракетні обстріли міст.

Про це заявив лідер палестинського руху ХАМАС Ісмаїл Ханія, — пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на ізраїльські ЗМІ

"Ми добилися перемоги в боротьбі за Єрусалим", — зауважив він

На думку Ханії, тепер між ХАМАС і Ізраїлем встановився "новий баланс сил".

Також Ханія запевнив, що якщо Ізраїль піде на ескалацію конфлікту, то він "готовий до цього".

Нагадаємо, що Ізраїль раніше на цьому тижні почав завдавати удари по Сектору Гази у відповідь на проведені звідти ракетні обстріли ізраїльських міст.

Додамо, що ХАМАС — палестинський ісламістський рух, панівний в Секторі Гази (з липня 2007 року). Асоційоване військове крило — бригади "Ізз ад-Дін аль-Кассам". ХАМАС визнаний терористичною організацією Ізраїлем, Канадою, США і Японією, Європейським Союзом, а також заборонений в Йорданії та Єгипті. В Австралії та Великій Британії терористичним визнають тільки військове крило ХАМАС. Тим часом в Росії ХАМАС терористичною організацією не визнаний, вважається легітимним партнером для переговорів, його лідери неодноразово відвідували Москву на запрошення президента Володимира Путіна.

Зауважимо, запекле протистояння між ізраїльською поліцією і палестинцями тривало всю ніч 8 травня на Храмовій горі поблизу мечеті Аль-Акса. Палестинці атакували ізраїльських силовиків камінням і коктейлями Молотова, у відповідь полетіли гумові кулі, світло-шумові гранати та розпилили сльозогінний газ.

10 травня на території мечеті Аль-Акса в Єрусалимі відбулися нові зіткнення між ізраїльською поліцією і палестинцями напередодні ходи, присвяченого черговій річниці переходу міста під контроль Ізраїлю після Шестиденної війни.

Тим часом військові літаки ізраїльської армії запускали ракети відразу по декількох містах Сектору Гази. Водночас ракети з Сектора Гази запускають по Ізраїлю вже протягом кількох годин. Ізраїльську державу захищає система ППО "Залізний купол".

Також командування Армії оборони Ізраїлю розглядає можливість проведення сухопутної операції проти палестинського руху ХАМАС

Загострення на Близькому Сході: поновилися ракетні обстріли між ізраїльтянами та палестинцями

Загострення на Близькому Сході: поновилися ракетні обстріли між ізраїльтянами та палестинцями