Довгоочікуване рішення. Рада ЄС остаточно затвердила угоду про асоціацію з Україною

Міністри фінансів та економіки ЄС поставили підписи під документом.

Рада ЄС виконала останню формальність і остаточно ратифікувала угоду про асоціацію з Україною.

Як повідомляє кореспондент ТСН, у Брюсселі міністри фінансів та економіки ЄС, які з'їхалися на саміт, поставили підписи під документом.

У ЄC очікують, що в повному обсязі Угода запрацює від 1 вересня, тобто через три роки, як Україна стала повноправним асоційованим членом Євросоюзу. Асоціація сприятиме інтеграції української економіки на європейський ринок, проте Україна буде відкривати свій кордон для європейських товарів поступово.

Наприклад, щодо автомобілей – відводиться півтора десятиріччя на скасування ввізного мита, тобто не одразу можна буде придбати авто за європейськими цінами.

ВідеоРада ЄС підписала останній формальний документ угоди про асоціацію з Україною

Так само поступово, але українським виробникам доведеться модернізувати своє виробництво.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко заявив на своїй сторінці у Facebook, що вже завтра, 12 липня, під час саміту у Києві обговорить із лідерами ЄС, як забезпечити максимально ефективне і швидке досягнення мети, закладеної в Угоді, і перейти на новий етап партнерства.

"Угода про асоціацію була однією з ключових вимог і сподівань Євромайдану. І я радий, що ми разом спільними зусиллями змогли її досягнути. А Кремль, який мобілізував всі свої ресурси проти Угоди про асоціацію, цинічно порушив міжнародне право, розпочав агресію проти України, зазнав чергової поразки. Переконаний, ми переможемо. Україна обов'язково буде в сім'ї європейських народів - і в ЄС, і в НАТО", - додав глава держави.

Щойно Рада ЄС завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З 1 вересня 2017 р...

Опубликовано Петро Порошенко 11 июля 2017 г.

Нагадаємо, раніше всі країни-члени Євросоюзу вже ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Після цього Нідерланди передали ратифікаційні документи до ЄС, а згодом зелене світло асоціації з Україною дали посли ЄС.

Залиште свій коментар