Другий день YES 2017: амбіції Гройсмана та ворожнеча Луценка з Лещенком

На зібранні говорили про українську корупцію.

Скандальним видався другий день на Ялтинському форумі у Києві. Генпрокурор Юрій Луценко заочно обмінявся різкими словами із депутатом та журналістом Сергієм Лещенком, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спершу перед гостями зібрання виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він оголосив про урядові пріоритети в боротьбі з корупцією: прибрати можливості для хабарництва, зокрема, спростити дозвільну систему. На запитання про те, що він очолює виконавчу владу при найбагатшому президенті України керівник Кабміну відповів, що прийшов на посаду служити державі, а не конкретним особам. "Я не прийшов служити президенту, я не прийшов служити олігархічним группам. Я прийшов служити своїй державі, своєму народу. Я хочу зробити це максимально відкрито, максимально ефективно. Якщо хочете, це моя амбіція", - запевнив Гройсман.

ВідеоЮрій Луценко та Сергій Лещенко в свої промовах на форумі "YES" розкритикували один одного

Після нього в залі мали б виступати на одній панелі Луценко та Лещенко. Але прийшов тільки останній. Він був єдиним у залі, хто підняв руку на запитання модератора дискусії про те, хто вважає, що нинішній уряд справі очолює боротьбу з корупцією. Лещенко пояснив, що довіряє новоствореному Національному антикорупційному бюро. Натомість депутат розкритикував Генпрокуратуру за те, що вона, мовляв, саджає в основному чиновників часів Януковича, а не нинішніх високопосадовців. Саме цю критику Лешенко вважає причиною того, що на дискусію не з'явився Луценко. "Мені здається, це ознака його слабкості, тому що, звичайно, питання, які лунали із залу, вони стосувалися саме боротьби з високопосадовою корупцією в Україні. І в частині боротьби з чинними корупціонерами в Луценка немає чим похвалитися", - заявив Лещенко.

Луценко на саміті з'явився через лічені хвилини. Пояснив, що виступати готовий, але не тоді, коли його запросили організатори. "Я не буду вступати в дебати з людиною, яка нічого не зробила ні на Майдані, ні після нього, якось без Серьожі, який ховався в теплих Сполучених Штатах, ми зробили Майдан. І не Серьожі Лещенко оцінювати мою діяльність генпрокурора – йому треба давати покази в Національному антикорупційному бюро про власні підозри в корупції", - заявив генпрокурор.

Проходячи повз оточеного журналістами Луценка, Лещенко на секунду зупинився, але побачивши, що той зайнятий, посміхнувся і покинув саміт. Луценко ж пішов виступати в іншу залу. Там він говорив про важливість боротьби із корупцією. "Україна зробила важливі кроки у боротьбі з корупцією, але у корупції в Україні дуже глибокі корені, і ще дуже багато треба зробити. Але я бачу, що прогрес, який Україна зробила, зараз визнаний у європейських країнах", - заявив керівник ГПУ.

Як повідомлялося, у перший день форуму українці почули гарні новини щодо безвізового режиму з ЄС, а також проукраїнську позицію Туреччини в питанні Криму. Також однією з ключових тем стала безпека та вирішення ситуації на Донбасі.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Наступна публікація