Друзі-депутати та власна "армія": журналісти розповіли про бізнес-інтереси і впливовість Медведчука

В Україні Медведчук не є прямим власником жодної з бізнесових структур.

Входом у праве крило офісного будинку на Великій Васильківській, 23-Б, користуються представники ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм", яке буле створене 2015 року під початковою назвою "Сварог".

Співробітники цієї структури супроводжують особисто політика Віктора Медведчука, охороняють його нерухомість, а також акції "Українського вибору". Люди зі "Шторму" зазначають у посвідченнях право на носіння зброї, йдеться у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Серед відвідувачів будинку зі штаб-квартирою Медведчука журналісти зафіксували співвласника охоронно-детективного "Шторму" Івана Бойченка та чоловіка, схожого на ще одного засновника компанії, віце-президента Федерації бойового самбо – Віктора Чорного.

Обидва вони також є активістами громадського руху "Український вибір". Окрім "силовиків", до Віктора Медведчука приїздять і народні депутати. Нардеп від Опозиційного блоку Вадим Рабінович каже, що намагається бачити Медведчука "частіше, хоча б раз на тиждень". За версією політика, вони зустрічаються тільки для того, аби витягнути з ув'язнення друга Вадима Рабіновича Миколу Карпюка.

До слова, Медведчук є офіційним представником України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, веде перемовини з РФ та бойовиками про визволення полонених і сприяв поверненню до України Надії Савченко. Колега Рабіновича по фракції Нестор Шуфрич пояснює, що їздить до Медведчука, тому що вони товаришують вже 20 років. І називає "Український вибір" їхнім спільним проектом. Нардеп-опозиціонер Василь Німченко розробляє законопроекти, які схвалює Віктор Медведчук.

Крім того, в будинку на Великій Васильківській, 23-Б, розміщена приймальня народного депутата від Опозиційного блоку Тараса Козака. Нардеп від БПП Сергій Лещенко називає Медведчука і Козака бізнес-партнерами, а журналісти програми "Схеми" зафіксували, що вони разом літають приватним літаком з Москви до Києва. Тарас Козак і Нестор Шуфрич можуть пов'язувати Віктора Медведчука з бізнесом, якого у нього начебто немає.

Так, Нестор Шуфрич тривалий час був бенефіціаром найбільшої приватної газовидобувної компанії "Нафтогазвидобування". Її майже 10-річний директор Олег Семінський в інтерв'ю програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом" повідомив, що на його думку друг Шуфрича Медведчук сприяв компанії в отриманні ліцензій на видобуток газу у 2003-2004 рр. Тоді Медведчук очолював Адміністрацію президента Леоніда Кучми.

ВідеоМер Конотопа назвав зібрання організації Медведчука "сепаратистським шабашем"

"Він дійсно багато зробив для компанії. Без нього ми не отримали б ліцензії 2003-2004 року. Ви зрозуміли, про що я кажу. Більше не можу говорити. Я жодного разу з ним не бачився, але, скажімо відверто: так, як вирішувалися питання з ліцензією і т.д. – моє було глибоке переконання, що це було за його сприяння", - каже Олег Семінський

Раніше в інтерв'ю "Українській правді він повідомив: на його думку, у частці Нестора Шуфрича в "Нафтогазвидобуванні" була і частка Віктора Медведчука. Тепер Семінський ще й називає кіпрський офшор, за яким, за його інформацією, може стояти Медведчук - Wolford Holdings Limited.

До 2013 року на цю кіпрську фірму були записані  близько 17% акцій "Нафтогазвидобування". Потім частки в газодобувній фірмі почав скуповувати ДТЕК Ріната Ахметова. І нині сконцентрував понад 70%.

Що ж до самої кіпрської Уолфорд холдінгз, яка може мати стосунок до Медведчука, – то нині вона записана на DTEK OIL&GAS B.V. Ахметова і глухий офшор з Белізу Bіenville Holdings Limited. Беліз - ідеальний спосіб сховати бенефіціара.

Компанія "Тедіс Україна" відома не лише тим, що у часи Януковича отримала монополію на поставки цигарок в Україні. Але й мажоритарними власниками з Росії, один з яких – Ігор Кєсаєв – власник заводу, що виробляє зброю для російської армії. Тож Тарас Козак не гребував партнерством у тютюновому "Тедісі" із російським виробником зброї. За даними ЛІГА.нет, "Тедіс Україна" ("Мегаполіс-Україна") на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростовували.

ВідеоГПУ відкрила кримінальне провадження, у якому фігурує ім'я Віктора Медведчука

Та ГПУ встановила дані, що свідчать: гроші з "Тедісу" виводилися, зокрема, на структури з орбіти Медведчука-Козака. За даними слідства, 2,5 мільярда, отримані "Тедісом" на цигарковій дистриб'юції, були виведені з-під оподаткування на десяток вітчизняних фірм за договорами про поворотну фінансову допомогу. А далі – на офшори.

Серед компаній, на які виводилися гроші з "Тедіса", є і структура з орбіти Медведчука-Козака – "Північно-Східна добувна компанія" ("ПСДК"). Якщо власником цигаркових кіпріотів записаний нардеп Козак, то директором української фірми-прокладки працював колишній керівник Козака – Микита Поз.

Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, Тарас Козак, Микита Поз і фірми, від імені яких вони діють, пов'язують Медведчука ще з низкою бізнесових активів. Поставками в Україну вугілля, яке за своїми властивостями відповідало вугіллю з непідконтрольних шахт Донбасу. Мережею заправок і нафтопроводом "Прикарпатзападтранс", через санкції проданих росіянами в Україні. І новими потужними постачальниками російського скрапленого газу.

В Україні він не є прямим власником жодної з бізнесових структур. Однак оточує себе предметами розкоші як справжній олігарх. Особисто володіє двома автівками Mercedes-Benz S-500 та G-55, маєтком площею майже 3 тис. кв. м та 6 га землі на в'їзді в Київ. Користується приватним літаком "Фалькон-900" та резиденціями у всій країні, записаними на близькі інвесткомпанії. За даними Сергія Лещенка, йому також належить розкішна 5-палубна яхта Royal Romance приблизною вартістю 180 млн євро.

Залиште свій коментар