Дубілет надумав замінити урядовий спецзв’язок додатком у смартфоні

Дата публікації
Дубілет надумав замінити урядовий спецзв’язок додатком у смартфоні

УНІАН

Чиновник запевняє, що це заощадить державі величезні гроші.

Прямі телефонні лінії для спілкування з президентом, прем'єром, спікером Ради та іншими високопосадовцями можна замінити сучасним захищеним додатком у смартфоні та заощадити великі суми бюджетних коштів. Так вважає міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

У своєму кабінеті він показав журналістам стаціонарні телефони, котрі працюють іще з радянських часів. "Я вважаю, це досить дивна річ. Сподіваюся, незабаром ми зможемо зробити так, щоб замість таких телефонів був додаток", – зізнався міністр. І розповів, що разом із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та експертами обговорював це питання.

Урядовець висловив надію, що сучасний додаток можна зробити навіть більш захищеним за дротовий спецзв’язок. "Дійсно, можна зробити додаток, який робитиме зв'язок навіть більш захищеним завдяки методам шифрування. І тоді можна буде не витрачати буквально мільярди гривень на цю систему з цими дротами", – пояснив Дубілет. "Якщо вдасться – буде круто", - підсумував він.

Як повідомлялося, на початку листопада Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою перевів всі виплати співробітникам органів влади у безготівкову форму. Як пояснив при цьому Дубілет, 60 млн грн на рік витрачають центральні органи влади та обладміністрації на банківські комісії через те, що платять зарплату готівкою.

Міністр Кабміну Дмитро Дубілет розказав, як планує впроваджувати електронні версії документів

Міністр Кабміну Дмитро Дубілет розказав, як планує впроваджувати електронні версії документів
Наступна публікація