Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дуда висловив розчарування переговорами віце-прем'єрів Польщі й України

Він засмутився, бо не було порушено питання відновлення ексгумацій.

Президент Польщі Анджей Дуда розчарований результатом переговорів віце-прем'єрів України і Польщі у Варшаві, однак розраховує на вихід з глухого кута.

Про це він заявив під час прес-конференції у Вільнюсі, передає РАР.

“Я не приховую, що із значним смутком і розчаруванням сприйняв інформацію з Варшави, оскільки ця тема була важливим елементом моїх переговорів з президентом Петром Порошенком декілька місяців тому під час мого візиту до Харкова. Згодом, ми також мали телефонну розмову і я сподівався, що цю проблему буде подолано”,- сказав Дуда.

Він зазначив, що для польської сторони відновлення ексгумацій в Україні було дуже важливим питанням. 

“Те, що під час учорашньої зустрічі, яка відбулася в Польщі, українська сторона взагалі не порушила цю тему, я сприйняв з великим розчаруванням, адже, безумовно, це не той напрямок, який ми визначали з президентом Порошенком”,- підкреслив Дуда.

16 лютого у Варшаві відбулися переговори віце-прем’єрів України і Польщі Павла Розенка та Пьотра Глінського щодо вирішення проблем між державами, що виникли через трактування історичних подій.

ВідеоСвіт сколихнуло рішення президента Польщі підписати "бандерівський закон"

Президент Польщі підписав так званий "антибандерівський закон". Дуда таким чином проігнорував заклики української влади та польської опозиції цього не робити. Його застерігали: підпис під скандальним документом, який запроваджує термін "злочини українських націоналістів" і за заперечення цього передбачає кримінальну відповідальність, різко погіршить відносини Києва та Варшави.

Світ сколихнуло рішення президента Польщі підписати "бандерівський закон"

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав цей закон.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції