"Дух депутатської самооброни". У ГПУ пояснили, чому комітет не дав зняти недоторканність з нардепів

"Дух депутатської самооброни". У ГПУ пояснили, чому комітет не дав зняти недоторканність з нардепів

Юрій Луценко / Фото: УНІАН

Луценко сподівається на позитивне рішення парламенту. 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі ТСН.Тиждень заявив про те, що сподівається на те, що Верховна Рада ухвалить рішення про позбавлення недоторканності щодо усіх шести нардепів.

"Як людина, я оптиміст... Під фокусом всіх камер і своїх виборців депутати часто приймають відповідальні рішення. Я вірю, що всі шість депутатів будуть проголосовані", - наголосив Луценко.

У випадку ж, якщо Верховна Рада не зможе ухвалити таке рішення до канікул, очільник ГПУ обіцяє направити подання до регламентного комітету та парламенту знову.  

Луценко висловив думку, що на регламентному комітеті вирував дух "депутатської самооборони", тому схвалити рішення вдалося лише тільки щодо нардепа від БПП Борислава Розенблата.

"Мені здається, що панувала фракційна і навіть міжфракційна солідарність(...)Справа Розенблата спрацювала на тому, що депутати зрозуміли неможливість подальшого системного відкидання доказів", - висловив думку генпрокурор.

Він наголосив, що результати гучної спецоперації не підлаштовували під візити до України іноземних чиновників, а робота слідчих не залежала ні від яких зовнішніх чинників.

Як повідомлялося раніше, з 10 липня Верховна Рада має визначитися щодо зняття недоторканності з шести нардепів: Євгена Дейдея ("Народний фронт"), Олеся Довгого ("Воля народу"), Андрія Лозового ("Радикальна партія Олега Ляшка"), Максима Полякова ("Народний фронт"), Борислава Розенблата (БПП) та Михайла Добкіна ("Опозиційний блок").  Їх підозрюють у різного штибу махінаціях. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація