Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Думай" у дії: у Тимошенко обмірковують роль арбітра дебатів між Порошенком і Зеленським

Пропозицію озвучив кандидат-лідер першого туру.

У штабі Юлії Тимошенко розглядають ідею виступити арбітром дебатів між учасниками другого туру президентських виборів. Про це повідомляє Громадське з посиланням на прес-службу команди політика.

Вдень 4 квітня переможець першого туру Володимир Зеленський запросив Тимошенко стати арбітром його дебатів із Петром Порошенком, оскільки вона посіла третю сходинку і не підтримала жодного з кандидатів другого туру. Зеленський зауважив, що це може гарантувати чесний і неупереджений арбітраж, та залишив лідерці "Батьківщини" добу на роздуми. "Подумайте", - завершив він своє звернення, обігруючи один із слоганів виборчої кампанії Порошенка.

"Ми бачили ролик, у нас є час подумати", — заявив представник екс-кандидатки в президенти.

Відео"Суспільне" технічно може провести дебати, де завгодно - Аласанія

Тільки треба визначитися вже зараз. Голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія відреагував на заяви кандидатів щодо проведення дебатів на НСК "Олімпійському". До нього поки ніхто не звертався із такою пропозицією. У першу чергу добро має дати Центральна виборча комісія. Адже саме вона має фінансувати організацію цього заходу.    

"Суспільне" технічно може провести дебати, де завгодно - Аласанія

Нагадаємо, одразу після оголошення даних екзит-полів про перемогу в першому турі президентських виборів 31 березня кандидат Володимир Зеленський заявив, що готовий до дебатів із опонентом, який потрапить разом із ним до другого туру. Наступного дня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати Зеленського та чинного президента Петра Порошенка. Ще через день радник Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що не бачить сенсу у дебатах. Водночас у соцмережах розпочалася хвиля під хештегом #хочубачитидебати.

2 квітня народні депутати Ірина Геращенко та Марія Іонова зареєстрували законопроект про обов’язкові дебати кандидатів в президенти перед другим туром виборів. Але керівник комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар висловила сумнів у тому, що "правила можна змінювати під час гри".

Наступного дня, 3 квітня, сам Зеленський викликав Порошенка на дебати, але озвучив низку умов. Серед них – місце проведення на стадіоні "Олімпійський", але його адміністрація невдовзі заявила, що не отримувала заявок на проведення дебатів між кандидатами в президенти. 

Суспільне зі свого боку заявило, що організувати трансляцію зі стадіону "Олімпійський" технічно можливо, однак юридично зустріч кандидатів у президенти в такому форматі неможливо назвати дебатами. У Суспільному посилаються на положення Центрвиборчкому щодо проведення дебатів, у якому зазначено їхнє місце – студія національного мовника. Там готові провести дебати на "Олімпійському", якщо ЦВК змінить відповідні документи.

Уночі проти 4 квітня президент Порошенко відреагував на пропозицію Зеленського та погодився провести публічні дебати на стадіоні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції