Думка Путіна не важлива: очільник МЗС України заявив про подальший розрив із Москвою

Думка Путіна не важлива: очільник МЗС України заявив про подальший розрив із Москвою

Associated Press

Своє бачення подальшого розвитку стосунків України з Росією Дмитро Кулеба опублікував в американському журналі.

Поняття “пострадянського простору” є застарілим, а Україна є частиною Заходу. Таку думку висловив очільник МЗС України у статті для журналу Foreign Affairs, переклад якої опубліковано на сайті зовнішньополітичного відомства.

У цій публікації український міністр зауважив можливість Європи зміцнити свій глобальний вплив, розширити простір своїх демократичних цінностей та “накачати додаткові економічні м’язи”, поглиблюючи співпрацю з так званим “Асоційованим Тріо”, до якого увійшли Україна, Грузія та Молдова.

“Це також сприяє адміністрації Джозефа Байдена у втіленні його мети підтримати трансатлантичну єдність та зміцнити східний кордон демократичної Європи”, - підкреслив Кулеба.

Водночас глава МЗС наголосив, що Україна буде продовжувати розрив стосунків з Росією, не зважаючи на думку про це президента РФ Володимира Путіна.

"В Україні та деінде подальший розрив зв’язків із Москвою триватиме незалежно від того, що думає про це Владімір Путін чи його оточення", - написав він.

Така ситуація, на думку Кулеби, дає можливість США та їхнім західним партнерам розробити “амбітну стратегію щодо регіону, яка передбачатиме особливу політику з урахуванням обставин окремих країн і блоків”. 

Нагадаємо, раніше президент держави-агресора Володимир Путін опублікував статтю, в якій вкотре повторив пропагандистську риторику про "єдиний народ" та те, що нібито "Радянський союз об'єднав українські землі, пограбувавши Росію".

Наступна публікація