Дуже успішна операція: Трамп прокоментував застосування "матері всіх бомб" в Афганістані

Йдеться про неядерну бомбу GBU-43B вагою 9,5 тонни.

Президент США Дональд Трамп назвав успішною операцією застосування найпотужнішої бомби в Афганістані.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"У нас чудові командири в армії, і приголомшлива армія. Ми ними пишаємося. Це (застосування бомби в Афганістані - ред.) було ще однією дуже, дуже успішною операцією", - заявив він.

Але, відповідаючи на запитання про те, чи можна розглядати цей удар як сигнал для КНДР, Трамп сказав: "Я не знаю, чи це посилає сигнал. Немає жодної різниці, посилає чи ні. Північна Корея - це проблема, і проблема буде вирішуватися".

Нагадаємо, що США скинули найпотужнішу з наявних в їхньому розпорядженні неядерних авіабомб на позиції бойовиків ІД в провінції Нангархар в Афганістані. Йдеться про неядерну бомбу GBU-43B вагою 9,5 тонни, також відомої як "мати всіх бомб". Вперше вона була випробувана в 2003 році, з тих пір і до теперішнього моменту не застосовувалася.

Застосування GBU-43 – друга гучна військова операція при президентові Дональдові Трампі. Минулого тижня за його вказівкою американські військові випустили 59 ракет "Томагавк" по сирійській авіабазі Шайрат, з якої, на думку Пентагону, 4 квітня здійснювалася хімічна атака на місто Хан-Шейхун. В результаті атаки загинули щонайменше 72 людини.

Залиште свій коментар