Два десятки зустрічей Порошенка в США. З ким та про що розмовляв президент України

У Нью-Йорку відбувається Генасамблея ООН.

Неефективність ООН, паралелі між діями Росії в Сирії та Україні, невизнання міжнародною спільнотою виборів в окупованому Криму і десятки зустрічей – такі короткі підсумки візиту президента України Петра Порошенка до США на Генасамблею ООН.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

За останні два дні український президент провів більше двох десятків зустрічей. Одну з найвідповідальніших він залишив насамкінець. Стосувалася вона грошей, мала тривати годину. Візаві Порошенка була директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Зустріч, яка передбачала декларативність намірів більше, ніж обговорення деталей, тривала лише півгодини. Президент її не коментував, замість нього це зробила прес-служба МВФ:

"21 вересня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард зустрілася з президентом України Петром Порошенком. Під час зустрічі вони обговорили поточний економічний розвиток, керманич МВФ наполегливо закликала продовжувати впровадження курсу реформ, який був узгоджений з МВФ".

Про летальну зброю, за словами Порошенка, він під час зустрічей із главами держав, у тому числі, і США, не говорив.

"У нас відбулася довга розмова з президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою, де ми мали можливість обговорити і подальші кроки щодо імплементації Мінських домовленостей. Домовленість про летальну зброю буде досягнуто під час наступних переговорів. Ми на сьогоднішній день не ставили питання про летальну зброю, в нас на сьогоднішній день стоїть на порядку денному питання реалізації тих домовленостей про постачання пакету, який складає 600 мільйонів доларів, які Сполучені Штати Америки виділили на підтримку нашого сектору оборони і безпеки", – сказав Порошенко.

У публічних виступах український президент був більш переконливим – закликав світову спільноту не визнавати дійсними результати виборів до Державної Думи Росії, проведені в окупованому Криму, закликав ООН підтримати резолюцію на підтримку прав кримських татар. Розповів світові з трибуни ООН про тортури дітей на окупованому Донбасі та наголосив на необхідності зміни статуту ООН, зокрема, в частині можливості позбавлення права вета Росії як члена Ради безпеки.

Наталка Пісня

ВідеоУ США директор МВФ та Петро Порошенко обговорили економічний розвиток України

Залиште свій коментар

Наступна публікація