Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Два "кримські диверсанти" пішли на угоду з РФ і визнали, що готували "вибухи"

Вони нібито працювали на українську розвідку.

Обвинувачені у підготовці "диверсій" в анексованому Криму Андрій Захтей і Дмитро Штибліков уклали досудову угоду про співпрацю з прокуратурою. Вони визнали свою провину і дали свідчення, які підтвердили версію слідства про "підготовку української розвідкою серії вибухів на півострові".

Про це повідомляє російське видання Коммерсантъ з посиланням на свої джерела.

Їхні справи передадуть до суду для розгляду в особливому порядку, що гарантує їм мінімальні терміни, пишуть журналісти.

Адвокат Олександр Попов повідомив виданню, що отримав письмове повідомлення про те, що Андрій Захтей відмовився від його послуг, а також інших захисників — Олексія Ладіна, Ільнура Шарапова та Іллі Новікова. За його даними, відмова від адвокатів був однією з умов підписання угоди про досудову співпрацю. Текст він не бачив, але повідомив, що в рамках угоди обвинуваченому пропонували повністю визнати свою провину і дати свідчення на себе самого.

"Нам здалося це дивним, тому що зазвичай досудові угоди стосуються всіх учасників справи. Але після вивчення тексту ми були готові рекомендувати йому його підписати, якщо там все нормально. Хоча я і вважаю, що це самообмова",— сказав Попов.

Захисник вважає, що якщо Андрій Захтей відмовився від адвокатів, значить, підписав досудову угоду. За його словами, Андрій Захтей, розуміючи, що справа "політична" і що він "може отримати дуже великий термін", намагається знайти "оптимальний варіант" для вирішення своїх проблем. Взамін на угоду йому могли запропонувати "більшу знижку", вважає захисник.

Також, за його інформацією, досудову угоду з прокуратурою уклав ще один фігурант розслідування — Дмитро Штибліков. Цю інформацію виданню підтвердив і його брат Олексій. Він розповів, що про наявність такої угоди йшлося в рішеннях суду про подовження арешту брата. "Незрозуміло тільки, чому десять місяців триває слідство і немає суду, якщо є така угода",— сказав родич Штиблікова.

Зазвичай в Росії за підготовку диверсій можна отримати двадцять і більше років.

ВідеоЗізнання шпигуна-диверсанта: як Росія шукає приводи піти відкритою війною в Україну

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року Федеральна служба безпеки РФ повідомила про запобігання в окупованому Криму терористичним актам, які нібито були підготовлені Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Також ФСБ розповіла про ліквідацію "агентурної мережі" української розвідки в Криму з числа громадян України та Росії.

Одним з організаторів терактів назвали жителя Запорізької області Євгена Панова, який служив в 37-му окремому мотопіхотному батальйоні ВСУ під позивним "Юджин", який демобілізувався в серпні минулого року. Брат затриманого українця стверджує, що його викрали на території материкової України і вивезли на окуповану територію. Суд заарештував Панова на два місяці.

Також у справі про "українських диверсантів" у Криму був затриманий Захтей Андрій Романович, який виявився відпочивальником у Криму. Судячи із Facebook Андрія Захтея, він родом з міста Борислав Львівської області, закінчив Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка. Місцем проживання він зазначив кримську Євпаторію, але, судячи з усього він проживав у Москві. У червні минулого року Затхей вказував геотегом до своїх світлин саме російську столицю. Окрім того, дружина затриманого Оксана Стецюк, родом зі Львова, своїм місцем проживання вказує Москву. У них є донька, яка народилася у січні минулого року.

Раніше обвинувачені російською владою в "підготовці терактів" в Криму Євген Панов і Андрій Захтей відмовилися від свідчень, які вони дали одразу після затримання в серпні 2016 року. Панов також розповів про страшні тортури, які щодо нього застосовували співробітники ФСБ: лупцювали залізною трубою, підвішували і били електрострумом.

ВідеоЄвропейський суд з прав людини зацікавився справою в’язня Євгена Панова

Залиште свій коментар

Вибір редакції