Два роки тому Росія перестала бути частиною цивілізованого світу – МЗС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дипломати виступили із заявою щодо річниці початку окупації Криму.

Окупацією Криму Росія порушила основоположні норми міжнародного права. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, оприлюдненій прес-службою дипломатичного відомства.

"Два роки тому Російська Федерація, вдавшися до збройної агресії проти України, розпочала процес переписування післявоєнної історії, порушила норми міжнародного права, які є основою мирного співіснування. Росія перестала бути частиною цивілізованого світу та перетворилася на державу-парію", - сказано в документі.

Дипломати наголосили на тому, що "російські військові в зеленій уніформі без знаків розрізнення стали символом гібридної війни", а під окупацією РФ Крим перетворився на "сіру зону", де запанували "безправ'я, терор, залякування, викрадення та тортури".

Українське МЗС констатує масштабні порушення Росією прав і свобод жителів Криму, приховану війну проти дисидентів, знищення ознаки мовної, релігійної, культурної ідентичності українців та корінного населення півострова – кримських татар.

"Україна вимагає від Російської Федерації припинити окупацію, репресії та численні провокації проти українських громадян та проукраїнського населення Кримського півострова. Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політико-дипломатичний тиск на Росію як державу-окупанта та підтримати ініціативу України щодо створення міжнародного майданчику з метою обговорення питань, які життєво важливі для мешканців окупованого півострова та усього світового співтовариства", - йдеться в заяві.

Як уже повідомлялося, Рада національної безпеки і оборони України оприлюднить стенограму свого засідання від 28 лютого 2014 року, де йшлося про реакцію на окупацію Криму. У понеділок, 22 лютого, заступник секретаря Радбезу Олександр Литвиненко братиме участь у засіданні комітету ВР з питань національної безпеки та оборони. Там і очікується розсекречення цього документу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції