Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Два західних посольства розкритикували законопроєкт Зеленського про децентралізацію

Там вважають, що він обмежує демократичні процеси.

Посольства Німеччини та Канади розкритикували законопроєкт №2598 про децентралізацію, внесений президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомили пресслужби дипломатичних відомств.

Так, німецьке посольство вважає, що ці зміни не зміцнюють права громад. "Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проєкт не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість!" - зазначили у посольстві.

Разом з цим канадське посольство зазначило обмеження демократичних процесів законопроєктом. "Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту № 2598, які обмежують демократичні процеси", - йдеться у повідомленні.

Раніше представники органів місцевого самоврядування та експерти з питань децентралізації оприлюднили спільну заяву, у якій критикували законопроєкт №2598 і просили не поспішати ухвалювати його. 

Нагадаємо, 13 грудня президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту невідкладний законопроєкт "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)". 16 грудня на сайті Верховної Ради був опублікований його текст. За ним громаді планують надати максимум повноважень, округи мають стати повними замінниками районів, а місцеві адміністрації планують ліквідувати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції