Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Двадцять років Україна була на голці корупції": Порошенко - про російський газ

За його словами, Україна за два роки стала енергетично незалежною.

Україна 20 років перебувала на корупційній голці, а також в енергетичній залежності від Росії, тому не подавала до міжнародних судів через ціну на газ.

Про це Петро Порошенко заявив під час візити до Одещини.

" Двадцять років Україна була на голці корупції і залежності від Російської Федерації. Весь час були переговори щодо постачання газу Україні. Весь час звинувачували Україну – то ми газ крадемо, то ми транзит не можемо забезпечити. Що відбулося за останні два роки – ми енергетично незалежні", - сказав Порошекно.

Він додав, що лише за його президентства Україна вирішила у судовому порядку оскаржувати злочинну ціну на газ, бо до того перебувала у повній залежності від східного сусіда.

"Чому ми в суд пішли тільки зараз? А до цього усі сварили цей контракт, а до суду ніхто не йшов. Бо на голці були. І лише зараз, ми рішучими діями виграли це, забезпечивши нашу енергетичну незалежність, забезпечивши справедливу ціну назавжди. Це важлива перемога", - додав президент.

Відтепер, за словами Порошенка, Україна може купувати газ у кого і де захоче, шукаючи вигідні пропозиції.

"Вони стукають – може візьмете наш газ? Та ні – у нас все гаразд. Якщо він буде дешевий, якщо він буде чесний, некорупційний – будь ласка", - зазначив він.

ВідеоСтокгольмський арбітраж відхилив претензії "Газпрому" до "Нафтогазу" на десятки мільярдів доларів

Російський монополіст намагався стягнути з України десятки мільярдів доларів упущеної вигоди за контрактом про постачання газу, що був укладений 2009 року. Суд відхилив вимогу сплатити 56 мільярдів доларів за кабальною умовою контракту "бери або плати" за останні 8 років. "Нафтогаз" сподівається виграти ще один позов і змусити "Газпром" доплатити за транзит газу Україною 16 мільярдів доларів.

Стокгольмський арбітраж відхилив претензії "Газпрому" до "Нафтогазу" на десятки мільярдів доларів

Нагадаємо, що 22 грудня Стокгольмський арбітраж офіційно підтвердив – Україна не повинна повертати Росії борг щодо контракту на закупівлю газу. До того ж, "Нафтогаз" не повинен платити "Газпрому" за той газ, який спожили самопроголошені республіки "ДНР" та "ЛНР". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції