Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дві фракції Верховної Ради виступили категорично проти закону про особливий порядок на Донбасі

Втім, це не завадило депутатам прийняти закон, який є продовженням Мінських домовленостей.

Верховна Рада визнала окремі території Донецької та Луганської області окупованими, проголосувала за їх особливий статус та дозволила допуск іноземних військ для проведення навчань в Україні. Ще Рада підтримала звернення до Радбезу ООН про введення миротворчих сил, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Перемовини між депутатами тривали цілий день — спочатку у кабінеті голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, потім лідери фракцій перейшли на Банкову до президента Петра Порошенка, і зрештою надвечір лише годину попрацювали у сесійній залі, після чого зміни до закону про особливий порядок самоврядування на деяких територіях Донбасу таки було ухвалено.

Це не новий закон, а лише зміни до нині існуючого документу, який передбачає проведення виборів на контрольованих бойовиками територіях, але лише за українськими законами, розширення повноважень для місцевих громад, надання їм певних прав. Сьогодні лише визначили перелік територій, які і підпадатимуть під дію цього закону.

За межу взяли не сьогоднішню лінію зіткнення, а ту, яка існувала на 19 вересня 2014 року.

Цей документ є продовженням Мінських домовленостей і свідченням того, що Україна їх дотримується. Проти голосування були категорично проти дві фракції коаліції — Радикальна партія Ляшка та "Батьківщина".

"Постанова, яка нам пропонується, насправді буде по точним координатам, точним населенним пунктам затверджувати де-факто новий кордон між Росією та Україною. Тому що лінія, яка проходить, вона не є лише лінією зіткнення, якщо за нею буде панувати зовсім інші, відмінні від від загальної України, закони і правила. Це означає, що там будуть обиратися на виборах люди, у яких руки в українській крові", - сказала лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"А давайте спочатку звільнимо ці території, а потім будемо приймати закони, які дають можливість провести там чесні вибори", - заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Щоправда, ті фракції, які виступали з критикою, не говорили про те, яким чином та як швидко ми можемо звільнити повністю ці території. Врешті об'єднавчим фактором стало визнання цих районів Донбасу тимчасово окупованими. Це переконало проголосувати фракцію "Самопоміч" та частину "Батьківщини".

Таким чином, до того часу, поки території контролюються бойовиками, там не буде жодних змін, у тому числі виборів.

Відео Верховна Рада визнала окремі території Донецької та Луганської області окупованими

"Сьогодні ми приймаємо закон, яким визначаємо можливість виборів місцевих органів влади на цій території тоді і тільки тоді, коли українська армія і українська держава принесе український прапор, українські партії і український закон на цю територію. Жодної поступки ні Кремлю, ні сепаратистам, а тим більше терористам, ці законопроекти не дають", - сказав лідер фракції "БПП" Юрій Луценко.

Які зміни для українців, що мешкають на окупованих територіях, несе постанова, наразі сказати не можна, бо вона була проголосована без обговорення і очевидно вона буде доповнюватися якимись законодавчими змінами. Але про її суть розповів голова Верховної Ради.

"Визнати тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до закону про особливий порядок місцевого самоврядування, запроваджується цей порядок до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України", - сказав спікер Ради Володимир Гройсман.

Наприкінці робочого дня депутати парламенту також проголосували за звернення до Ради Безпеки ООН та Євросоюзу про розгортання в Україні миротворчої місії, окрім того — про навчання на українській території за участі іноземних військових у 2015 році, а також звернулася до ООН та Європарламенту з приводу порушення прав в окупованій Автономній Республіці Крим.

Нагадаємо, Порошенко пояснив, які вибори на Донбасі визнає Україна.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції