Перейти до змісту
Дві облради в офіційних зверненнях до керівництва держави обурилися "формулою Штайнмаєра"

Дві облради в офіційних зверненнях до керівництва держави обурилися "формулою Штайнмаєра"

Депутати закликали не здійснювати розведення сил на Донбасі.

2 жовтня дві обласні ради – Львівська та Тернопільська – ухвалили офіційні звернення до керівництва держави, в яких засуджують запровадження на Донбасі "формули Штайнмаєра" та відведення української армії в окремих ділянках на передовій.

"Ми, депутати Тернопільської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої "формули Штайнмаєра" розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії. Закликаємо органи місцевого самоврядування Тернопільської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Тернопільської обласної ради та звертаємось до Асоціації міст України з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України", - йдеться в документі.

Тернопільські депутати також одностайно ухвалили звернення до президента, Верховної Ради, Кабміну та СБУ з приводу неприпустимості відведення сил і засобів Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, МВС, Нацполіції, розвідувальних органів від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Депутати Львівської облради також виступили проти підписання та реалізації "формули Штайнмаєра".

"Ми, депутати Львівської обласної ради, заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року президентом України Володимиром Зеленським наміри з реалізації так званої "формули Штайнмаєра" є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні. Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі", - ідеться в заяві.

Львівські депутати переконані, що "внаслідок реалізації так званої "формули Штайнмаєра" Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне "повернення" вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону".

Депутати Львівської облради також проголосували за заяву щодо неприпустимості відведення сил і засобів Збройних сил України з лінії фронту.

Відео Підписана угода за "формулою Штайнмаєра" не нова – раніше її пункти озвучував Порошенко

Її пункти озвучував тодішній глава української держави Петро Порошенко ще три роки тому, одразу після минулих переговорів у "нормандському форматі" в Берліні. Ті перемовини Порошенко оцінював схвально і перелічував такі самі позиції, які були узгоджені напередодні.    

Підписана угода за "формулою Штайнмаєра" не нова – раніше її пункти озвучував Порошенко

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Відео У Верховній Раді відбулись гарячі дискусії після погодження "формули Штайнмаєра"

Парламент не зміг розпочати роботу вчасно. Президент Володимир Зеленський зібрав лідерів фракцій пояснити, на що саме погодилася Україна за "формулою Штайнмаєра". Після зустрічі із президентом діапазон вражень її учасників коливався від обережного "подивимося" до "зрада і капітуляція".  

У Верховній Раді відбулись гарячі дискусії після погодження "формули Штайнмаєра"

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин