Джапарова розповіла про вірогідність загрози повномасштабного вторгнення Росії з Півдня

Джапарова розповіла про вірогідність загрози повномасштабного вторгнення Росії з Півдня

Фото: Associated Press

За її словами, питання загрози є актуальним, тому що в Україні триває війна й окупація.

Питання загрози повномасштабного вторгнення Росії з Півдня наразі залишається складним і вимагає аналізу. РФ не просто так вкладає мільярди в розвиток інфраструктури, в оновлення своїх військових компонентів і частин в окупованому Криму в різних її сегментах.

Про це напередодні 26-ї річниці підписання Будапештського меморандуму (5 грудня), ТСН.ua заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. 

"Якщо дивитися поверхнево на мілітаризацію півострова, на те, що РФ в принципі вже перетнула ці червоні лінії, окупувавши 7% нашої території, питати, чи є загроза з боку РФ, в тому числі з точки зору мілітаризованого півострова? Напевно, відповідь на поверхні й очевидна", - зазначила вона.

За словами Джапарової, не просто так РФ вкладає мільярди в розвиток інфраструктури, в оновлення своїх військових компонентів і частин в окупованому Криму в різних її сегментах: море, суша, повітря.

"І, напевно, це якраз те, про що ми кажемо нашим партнером, що мілітаризація півострова стосується не тільки України, не тільки безпеки в Чорному або Азовському морях. Ми сьогодні бачимо, як РФ фактично проєктує свої загарбницькі амбіції й агресивну політику на країни Середземномор'я", - підкреслила чиновниця.

Це є дуже важливим аргументом адвокації Кримської платформи. Тому питання загрози є актуальним, тому що в Україні триває війна й окупація. РФ дійсно мілітаризує Крим, заміщує населення, в щоденному режимі здійснює злочини проти громадян України і держави Україна, підкреслила Джапарова.

"Тому, звісно, ми, як держава, маємо готуватися до цього, до нашої боротьби. Вона точно непроста, неочевидна, нелінійна, і тут різні формати такої боротьби важливі, в тому числі й політико-дипломатична боротьба", - резюмувала вона.

Раніше командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа заявив, що війська РФ можуть спробувати прорватися з окупованого Криму до Херсонської області, аби дати можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал. 

Своєю чергою колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер не вважає, що Росія спробує знову напасти на Україну. 

Загроза російського вторгнення з Азовського моря нікуди не зникла - командувач ООС

Загроза російського вторгнення з Азовського моря нікуди не зникла - командувач ООС

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1508
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація