Джемілєв несподівано попросив Курултай про відставку

Дата публікації
Джемілєв несподівано попросив Курултай про відставку

Джемілєв запропонував переобрати керівництво Меджлісу раніше запланованого терміну / Дзеркало тижня. Україна

Курултай кримських татар так і не зміг визначитися щодо участі у виборах-2012.

Незмінний лідер кримсько-татарського Меджлісу Мустафа Джемілєв попросив внести до порядку денного сесії Курултаю питання про його переобрання. На з'їзді вирішували, на бік якої політичної сили кримські татари стануть на парламентських виборах, ідеться в сюжеті ТСН.

Під стінами будівлі, де відбувався з'їзд, зібралося кілька десятків людей. Вони пікетували захід з вимогами підтримати нинішню владну партію.

У цей час Джемілєв і запропонував наступного лідера обрати до виборів, а не після, щоб уже нового очільника кримських татар включити у список підтримуваної партії.

"Питання про висування кандидатури в депутати ВР і керівника Меджлісу треба вирішувати одночасно, тому що дуже хотілося б, аби новообраний голова був одночасно депутатом ВР", - пояснив Джемілєв.

Водночас Курултай не зміг визначитися стосовно симпатій на майбутніх виборах. "Переговори і консультації Меджлісу кримськотатарського народу з національно-демократичними силами України з питань майбутніх виборів свідчать про відмінності у підходах до представництва кримських татар у парламенті країни. Відповідно, в термін до початку виборчого процесу належить провести ще ряд консультацій, за результатами яких можливим буде прийняття рішення про консолідовану позицію кримських татар на виборах 28 жовтня", - ідеться в підсумковій постанові з'їзду.

Курултай доручив Меджлісу продовжити переговори і консультації "з позицій включення представників кримських татар у гарантовану частину виборчого списку та обов'язкового узгодження кандидатур, висунутих в одномандатних виборчих округах по Криму".

Меджлісу доручено також до 12 серпня прийняти рішення "про консолідовану позицію кримських татар" на виборах і "забезпечити його виконання усіма органами національного самоврядування кримських татар".

Питання щодо зміни керівництва Меджлісу поки що не коментується.

Наступна публікація