Джерела розповіли, як Яценюк їздив до Порошенка через закон для звільнення Ситника

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Політики вирішили, що документ направлений особисто проти директора НАБУ.

Законопроект щодо надання Верховній Раді можливості звільняти керівників НАБУ, САП та інших новостворених органів був знятий з порядку денного після нічної розмови між лідером "Народного фронту" Арсенієм Яценюком та президентом України Петром Порошенком. Про це ТСН.ua повідомили джерела у керівництві НФ. Співрозмовник повідомив, що законопроект писав нардеп від БПП Руслан Князевич.  

За словами джерел, ідея документа полягала у збалансувані всіх органів влади.

"Парламент має конституційні повноваження щодо імпічменту президента, відставки Кабінету міністрів, звільнення членів уряду, генпрокурора та голови СБУ. Конституція передбачає наявність парламентського контролю над всіма органами державної влади", - зазначив співрозмовник у фракції Яценюка.

В оригіналі законопроекту, який був написаний Князвевичем, вказується, що ініціатива відклику голови НАБУ, ДБР, САП і членів НАЗК мала належати одному народному депутатові.

Натомість у "Народному фронті" запропонували, щоб все було як і у випадку з ГПУ та СБУ: право ініціювати належить або 150 народним депутатам України (що є запобіжником політичної мотивації), або президенту, або Кабінету міністрів, які можуть внести резолюцію недовіри директору НАБУ, директору ДБР, керівнику САП, членам НАЗК. Йшлося не лише про НАБУ, а про всі новостворені органи, однак всі сприйняли, що це закон саме проти глави Антикорупційного бюро Артема Ситника, хоча його питання на порядку денному не було.

Також джерела розповідають, що пізно ввечері 6-го грудня Арсеній Яценюк, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та спікер ВР Андрій Парубій зустрілися з послом США Марі Йованович. Після розмови з послом США Яценюк поїхав до Порошенка, де говорив, що закон краще буде зняти з порядку денного.

"Порошенко погодився і о 3 годині ночі закон був вилучений з порядку денного парламенту", - додав співрозмовник.  

Кореспондент ТСН.ua Роман Кравець. 

Нагадаємо, 6 грудня голови парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов і "Народного фронту" Максим Бурбак зареєстрували у Верховній Раді законопроект, відповідно до якого керівників антикорупційних органів можна було звільнити без проведення зовнішнього аудиту

Утім, документ, який давав парламенту  право одноосібного звільнення глави НАБУ, САП і членів НАЗК був знятий з порядку денного ВР вночі з 6 на 7 грудня. 

ВідеоЗаконопроект про право парламенту звільняти керівника НАБУ зняли з порядку денного

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції