Екологічна катастрофа у Криму: Україна не постачатиме воду на окупований Росією півострів - Клімкін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія маніпулює ситуацією в Армянську на міжнародних майданчиках.

Україна не збирається підписувати контракт на постачання води до анексованого Росією Криму.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, пише "Укрінформ".

"На окуповану територію вода за контрактом, де написано "Крим, Росія", ніколи постачатися не буде", - наголосив він.

За словами Клімкіна, Росія вдається до маніпуляцій в контесті цього питання.

ВідеоУкраїна назвала головні версії хімічної катастрофи в Криму

Росія могла навмисно влаштувати хімічну катастрофу в Криму, щоб відновити постачання води на окупований півострів. Україна розпочала слідство через забруднення повітря, яке сягнуло Херсонщини. Серед інших версій - неправильна експлуатація підприємств на півночі Криму, або ж викид хімікатів унаслідок російських військових навчань. 

Україна назвала головні версії хімічної катастрофи в Криму

"Зараз Росія намагається використати цю ситуацію (екологічну катастрофу в Армянську – прим.ред,) для розкручування, в тому числі на міжнародних майданчиках, питання непостачання води на окуповану територію, чого ми за визначенням ніколи не будемо робити, але розкручувати цю проблему не з точки зору міжнародного права, а начебто загортаючи це в гуманітарну обгортку. Ми прекрасно знаємо про всі фейкові плани начебто побудувати це водопостачання. Ми цього зробити ніколи не дозволимо", - запевнив міністр.

Нагадаємо, в окупованому Криму через викиди з заводу "Кримський титан" потерпають жителі Армянська. Люди масово зверталися до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом, впродовж двох днів було проведено масову евакуацію дітей з міста.

Утім, окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася в ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму. Своєю чергою, українська розвідка повідомила, що викид небезпечної речовини в Криму міг статися через влучення снарядів російських військових. Також правоохоронці вважають, що одною з версій може бути навмисне створення екологічного лиха для відновлення постачання води на територію окупованого Криму.

Наразі Україна вже підготувала звернення до Організації із заборони хімічної зброї, яке передасть до ОЗХЗ, якщо буде підтверджено факт застосування хімічного озброєння.

Вибір редакції