Екологічні проблеми та відкриття пунктів пропуску: відбулось перше в 2022 році засідання ТКГ

Дата публікації
Перегляди
1574
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Екологічні проблеми та відкриття пунктів пропуску: відбулось перше в 2022 році засідання ТКГ

Фото: Associated Press

В ОБСЄ зазначили, що на окупованому Донбасі на 75% зменшились обстріли.

У середу, 26 січня, відбулось перше в 2022 році засідання Трьохсторонньої контактної групи

Про це повідомили пресслужбі Української делегації для участі в ТКГ. 

На засіданні представник країни-агресорки в ТКГ Борис Гризлов прокоментував можливе визнання Росією "незалежності" фейкових "ЛНР" та "ДНР". Таку ініціативу він назвав "лише зверненням 11 депутатів" та заявив, що РФ підтримує виконання "Мінських угод". 

Спецпредставник ОБСЄ в Україні та ТКГ, посол Мікко Кіннунен зазначив, що завдяки домовленостям від 22 липня 2020 року СММ ОБСЄ зафіксувала на 75% зменшення обстрілів. 

"Водночас не досягнуто повного припинення порушень РПВ, що призводить до втрат у ЗС України та руйнування цивільної інфраструктури. У цьому зв’язку було продовжено консультацій щодо розроблення доповнень до домовленостей 22.07.20. Також приділено увагу необхідності практичної імплементації підсумків "Паризького саміту" в частині що стосується протимінної діяльності", - йдеться у повідомленні. 

Україна запропонувала 4 етапи процедури пошуку безвісти зниклих. Також Україна запропонувала відкриття КПВВ "Щастя" (дзеркальний на Луганськ), проте одна така пропозиція не була підтримана ОРЛО з посиланням на необхідність одночасного відкриття "Щастя" (на НКТУ - "Луганськ") й "Золоте" (на НКТУ - "Первомайське").

"У рамках роботи підгрупи з соціально-економічних учасники проговорили додаткові варіанти виплати маломобільним особам, низку екологічних питань: забруднення води, додатковий візит інспекторів МАГАТЕ в ОРДО та активізації роботи групи експертів із затоплення шахт, також обговорили можливість опрацювання блоків питань відновлення соціально-економічних зв’язків після забезпечення сталого всеосяжного режиму припинення вогню", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо:

Читайте також:

Зеленський і Макрон обговорили розблокування роботи "Нормандського формату" та ТКГ

Зеленський і Макрон обговорили розблокування роботи "Нормандського формату" та ТКГ
Дата публікації
Перегляди
1574
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація